Rzemiosło i folkowa muzyka

Na zdjęciu tradycyjne rzemiosło - na zdjęciu mężczyzna w tradycyjnym stroju przy krosnach fot. Emilia Klejmont/Wydział Prasowy UMBB

Na Dzień Rzemiosła i Twórców Ludowych zaprasza 9 czerwca na plac Wojska Polskiego w Bielsku-Białej miejscowy Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości oraz miasto.

Wydarzenia zaczną o godzinie 9.00 prezentacje twórców ludowych i rzemieślników – na pewno będzie dużo rękodzieła i dobrego, lokalnego jedzenia; od 11.00 zaczną się prezentacje szkół z powiatu bielskiego. Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godzinę 13.00. Inauguracji będzie towarzyszył występ zespołu muzycznego z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica w Czechowicach Dziedzicach pod dyrekcją Jarosława Grzybowskiego.

Po południu zwiedzanie stoisk twórców ludowych i rzemieślników będą umilały koncerty: Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko, Kapeli NoToHop, Zespołu Regionalnego Magurzanie i Akademii Gracja w programie folkowym a wszystko zakończy dyskoteka z Radiem Bielsko  w rytmach folkrockowych.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

ek

 

plakat