Rajd szlakiem ławeczek beskidzkich

Na zdjęciu plakat fot. organizator

Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy i Združenie Región Beskydy zapraszają na rajd górski śladami ławeczek beskidzkich. W trakcie wyjścia w góry zobaczyć będzie można  4 z 26 niedawno powstałych  ławeczek rozrzuconych w Beskidach, po polskiej i słowackiej stronie granicy.  

Impreza rozpoczyna się 29 września o godz. 9.00 obok Amfiteatru Skalite i Muzeum Górskiego w Szczyrku. Uczestnicy rajdu zobaczą dwie ławeczki zlokalizowane w centrum zimowej stolicy regionu, po czym udadzą się na górskie szlaki. Podczas wędrówki na Skrzyczne zawitają na Halę Jaworzyna, gdzie również znajduje się jedna z nowych ławeczek. 

Meta jest zlokalizowana przy najwyżej położonej ławeczce w Beskidzie Śląskim – na szczycie Skrzycznego; dodarcie do niej przewidziano przed godziną 13.00. Na szczycie Skrzycznego na uczestników rajdu będzie czekała muzyka góralska i ciepły poczęstunek. Organizator zapewnia opiekę licencjonowanych przewodników beskidzkich.

Tego samego dnia nastąpi podsumowanie polsko-słowackiego projektu pn. Odpocznij w Beskidach i całego sezonu letniego. Rajd to także idealna okazja do inauguracji jesiennego sezonu turystycznego na beskidzkich szlakach.

Ważne dla kolekcjonerów odznak turystycznych: podczas rajdu można zbierać punkty do Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK, Korony Beskidu Śląskiego i Korony Gór Polski.

Uczestnictwo jest bezpłatne, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. W rajdzie wziąć udział może 100 osób, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy w Lokalnej Organizacji Turystycznej Beskidy pod adresem e-mail biuro@visitbeskidy.pl. Prosimy o podanie imion i nazwisk zgłaszanych osób.  

Rajd realizowany jest w ramach mikroprojektu pn. Odpocznij w Beskidach współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja na lata 2014-2020 i z budżetu państwa.

opr. JacK