Ponad nimi tylko góry!

Na zdjęciu piłkarze w nowych strojach fot. ze strony tspodbeskidzie.pl

Już w niedzielę 23 sierpnia TS Podbeskidzie rozegra swój pierwszy mecz po powrocie do Ekstraklasy. Pierwszym przeciwnikiem Górali na wyjeździe będzie Górnik Zabrze.

Arbitrem głównym będzie sędzia Mariusz Złotek, jego asystentami Radosław Siejka i Filip Sierant, sędzią technicznym będzie Paweł Malec, arbitrem VAR Tomasz Musiał, asystentem VAR Adam Kupsik.

Podobnie jak w roku poprzednim, piłkarzom z Bielska-Białej towarzyszyć będzie hasło: Ponad nami tylko góry.

W najwyższej klasie rozgrywkowej nasi piłkarze będą prezentować się w nowych strojach. Z informacji na stronie klubu: Na strojach nadal dominuje haft wzorowany na zdobieniach strojów górali karpackich. Bardziej wyeksponowana została rozeta - charakterystyczny ornament znany z kultury góralskiej, obecny zarówno na Podhalu, jak i w Beskidach. Zachowany został góralski charakter stroju meczowego, bez zmian pozostaje jego staranne wykończenie z dbałością o detale: kołnierzyk nadal zdobi hasło „Ponad nami tylko góry”, herb sprawia wrażenie trójwymiarowego, natomiast logo klubowego sponsora technicznego, firmy Masita, podobnie jak inne logotypy, są nałożone metodą nadruku sublimacyjnego (grafika została wdrukowana w tkaninę). Font zastosowany przy numerach oraz nazwiskach jest uniwersalny dla wszystkich klubów.
Podstawowym kompletem strojów meczowych będzie zestaw: biała koszulka, czerwone spodenki, białe getry.

W meczach wyjazdowych Podbeskidzie przeważnie będzie prezentowało swój drugi komplet - całkowicie niebieski.

Pierwszy mecz odbędzie się 23 sierpnia na stadionie Górnika Zabrze o godzinie 17.30. Miejmy nadzieję, że znowu dumnie razem z zespołem zaśpiewany: Idzie,  idzie Podbeskidzie.

JacK

Źródło:
tspodbeskidzie.pl/newsy/stroje-meczowe-2020-21-goralski-charakter-zostaje