Podarunek od serca na Walentynki

plakat ze zdjęciami dzieci - podopiecznych fundacji Serce dla Maluszka

Zbliżające się Walentynki, to nie tylko święto miłości do bliskich nam osób, ale też okazja do pomocy innym – przekonuje nas o tym bielska Galeria Sfera, która po raz czwarty organizuje akcję charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji Serce dla Maluszka. To dzieci dotknięte chorobami serca.

Akcja opiera się na prostym mechanizmie. Wszyscy, którzy zakupią kartę podarunkową do 13 lutego, sprawią prezent potrzebującym dzieciom. Galeria Sfera przekaże połowę wartości każdej karty Fundacji Serce dla Maluszka.

– W Galerii Sfera przez cały rok jesteśmy otwarci na inicjatywy charytatywne i społeczne, szczególnie, kiedy dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy nieść pomoc tym najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego miasta. Bielszczanie wielokrotnie udowodnili nam, jak wielkie mają serca i jak chętnie włączają się do naszych wspólnych akcji. Dlatego i w tym roku, już po raz czwarty działamy wspólnie na rzecz Fundacji Serca dla Maluszka, dokładając swoją cegiełkę do leczenia kardiologicznego najmłodszych mieszkańców Bielska-Białej – mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

W ubiegłym roku na konto Fundacji Serce dla Maluszka dzięki wspólnemu zaangażowaniu bielszczan i Galerii Sfera wpłynęło 15.000 zł.

– Bez pięknych serc i szczerych chęci naszych darczyńców oraz bez prawdziwego zaangażowania i odpowiedzialności społecznej szeregu instytucji nie bylibyśmy w stanie tak wiele zdziałać dla naszych dzielnych podopiecznych. 2020 rok, dzięki wsparciu wielu wspaniałych osób, pozwolił nam na zrealizowanie niesamowitych celów, chociażby takich jak: terapia genowa dla kilku naszych podopiecznych walczących z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA), którzy, aby zatrzymać postęp choroby, muszą uzbierać niewyobrażalną kwotę ponad 9 milionów złotych – podkreśla prezes zarządu Fundacji Serca dla Maluszka Ewelina Kliś.

Fundacja Serca dla Maluszka zrzesza prawie 1.500 podopiecznych, w tym dzieci z różnorodnymi wadami serca. Ich codzienność oznacza regularną kontrolę stanu zdrowia i konieczną rehabilitację kardiologiczną, która poprawia jakość życia, ogranicza postęp choroby oraz zmniejsza ryzyko zdarzeń sercowo-naczyniowych.

Karty podarunkowe można nabyć w punkcie informacyjnym Galerii Sfera oraz na https://www.sfera.com.pl/

źródło: Galeria Sfera
oprac. ek