Na pomoc KOTełkowej Drużynie

Na zdjęciu opakowania z puzzlami na stoisku, przeznaczone do sprzedaży podczas kiermaszu fot. Galeria Sfera

Już 4 lutego w Galerii Sfera powraca akcja Zabawki ratują zwierzaki, aby pomóc Stowarzyszeniu KOTełkowa Drużyna. Organizatorzy już dziś zachęcają do przynoszenia zabawek, gier i puzzli do punktu informacyjnego galerii.

KOTełkowa drużyna to organizacja zrzeszająca grupę osób, której nie jest obojętny los pokrzywdzonych zwierząt. Zazwyczaj pod jej opieką znajduje się 50-60 zwierzaków.

- Dzięki otrzymanemu wsparciu możemy polepszyć los skrzywdzonych zwierząt poprzez takie działania, jak: dokarmianie, leczenie, sterylizacje, współpracę z opiekunami kotów wolno żyjących i pomoc w poprawie ich warunków bytowych, a także promowanie zwierząt poszukujący domów stałych - mówi założycielka i prezeska stowarzyszenia Iwona Gorzkowska.

Co zrobić, aby pomóc?
Wystarczy przynieść niepotrzebne zabawki - gry planszowe, puzzle, klocki, lalki - do punktu informacyjnego Galerii Sfera w godzinach 9.00-21.00. Potem będzie można je zakupić w atrakcyjnych cenach podczas kiermaszu, który odbędzie się 4 lutego w foyer Galerii Sfera II. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane w całości na wsparcie organizacji.

- W ciągu ostatnich 12 miesięcy, dzięki wsparciu klientów Galerii Sfera i mieszkańców Bielska-Białej, udało się pomóc sześciu organizacjom, które postawiły sobie za cel poprawić jakość życia zwierząt w regionie. Widzimy po zainteresowaniu naszą akcją i licznej frekwencji na naszym kiermaszu, że los zwierząt nie jest obojętny wielu dobrym ludziom. Dlatego wraz z nowym rokiem wracamy i jesteśmy pełni zapału do dalszej pomocy – mówi prezes Fundacji Arka Wojciech Owczarz.

Dodatkową wartością akcji jest propagowanie idei drugiego obiegu przedmiotów, która jest niezwykle bliska zarówno fundacji, jak i Galerii Sfera, wpisując się w zasady zrównoważonego rozwoju, które są dziś niezbędne do polepszenia jakości życia na naszej planecie i prowadzenia odpowiedzialnej działalności.

Warto zatem zarezerwować sobie czas i odwiedzić Galerię Sfera w sobotę - 4 lutego.

źródło: Galeria Sfera

baner