Kolej na kolej

Na zdjęciu dworzec kolejowy w Bielsku-Białej - zdjęcie archiwalne fot. Stowarzyszenie Olszówka

W najbliższą niedzielę, 18 października odbędzie się następna wycieczka Stowarzyszenia Olszówka w ramach projektu Historyczne szlaki Bielska-Białej dofinansowanego przez miasto Bielsko-Biała.

- Podczas oprowadzania będziemy chcieli przybliżyć temat szlaków kolejowych i ich roli dla rozwoju Bielska-Białej. Miejscem zbiórki będzie dworzec kolejowy Bielsko-Biała Główna (tylko dla osób zgłoszonych). Prowadzącym będzie historyk Jakub Krajewski. Następne terminy będą sukcesywnie podawane – informuje Stowarzyszenie Olszówka.

Prawo do uczestnictwa w wycieczkach mają osoby, które dostaną potwierdzenie po uprzednim zarejestrowaniu oraz wypełnieniu formularza. Chętnych do udziału w oprowadzaniu Stowarzyszenia Olszówka prosi o kontakt mailowy stowarzyszenieolszowka@gmail.com i telefoniczny 693 315 998.

Udział w wycieczce jest bezpłatny.

Projekt Historyczne szlaki Bielska-Białej dofinansowany jest z funduszy miasta Bielsko-Biała oraz ze środków pochodzących z 1% odpisu z podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego - Stowarzyszenie Olszówka. Cyklowi patronuje Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne.

oprac. wag