Kiermasz na rzecz zwierzaków

Na zdjęciu gry i zabawki dostępne podczas kiermaszu fot. Fundacja Ekologiczna Arka

Charytatywny kiermasz Zabawki ratują zwierzaki odbędzie się 17 października w Galerii Sfera w Bielsku-Białej. Organizatorzy wydarzenia to Sfera i Fundacja Ekologiczna Arka.

Akcja Zabawki ratują zwierzaki opiera się na prostym mechanizmie – zabawki wcześniej przekazane przez mieszkańców w ramach programu edukacyjnego Arki Dajemy rzeczom drugie życie będzie można kupić podczas kiermaszu w Sferze w bardzo atrakcyjnych cenach. Pieniądze ze sprzedaży trafiają do organizacji, które pomagają potrzebującym zwierzętom w Bielsku-Białej i okolicach. Poprzednie inicjatywy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród klientów galerii, o czym świadczą dane – podczas 4. edycji akcji Pluszaki ratują zwierzaki w 2019 r. zebrano 25.800 zł.

W tym roku pieniądze trafią do Psiej Ekipy. Podczas poprzednich edycji wsparcie otrzymały Ośrodek Rehabilitacji Mysikrólik Na Pomoc Dzikim Zwierzętom, Fundacja Psia Ekipa, Fundacja Przystań Ocalenia oraz Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna.
Akcja Zabawki ratują zwierzaki to także realne wsparcie planety i zwrócenie uwagi na problem produkcji nadmiernej ilości śmieci.

Kiermasz zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym – wszystkie przedmioty zostały poddane wcześniejszej kwarantannie i dezynfekcji. Jednocześnie w strefie kiermaszu zostaną ustawione podajniki z płynem do dezynfekcji rąk, aby wszystkie osoby przed wejściem na stoiska mogły z nich skorzystać.

oprac. ek