Era Nowych Kobiet: #niebojesie

Na zdjęciu Joanna Przetakiewicz Joanna Przetakiewicz, fot. Era Nowych Kobiet

Happening pod hasłem: #niebojesie organizuje Era Nowych Kobiet 19 lipca w Galerii Sfera w Bielsku-Białej. Tym samym miasto dołącza do ogólnopolskiej, społecznej akcji zorganizowanej przez Erę Nowych Kobiet & Joannę Przetakiewicz. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski.

Era Nowych Kobiet to dynamicznie rozwijający się ruch społeczny w Polsce, który liczy obecnie 500.000 członkiń, a strona ENK notuje 30 milionów wyświetleń on-line miesięcznie. Misją ENK jest edukacja i inspirowanie do transformacji osobistej i zawodowej, które mają pomóc w budowaniu poczucia własnej wartości i akceptacji, trwałych relacji, niezależności finansowej i poczucia szczęścia. ENK ruszyła z kampanią #niebojesie odwiedzając wybrane miasta w całej Polsce. Na mapie trasy ENK on the Tour #niebojesie znalazło się Bielsko-Biała.

19 lipca o godz. 17.00 w Klubie Klimat w Galerii Sfera odbędzie się spotkanie z Joanną Przetakiewicz i panel dyskusyjny dla zaproszonych gości, władz miasta, ekspertów, SuperEnek oraz przedstawicieli mediów. Dwie godziny później na parkingu przez galerią, przed autobusem ENK, zaplanowano kontynuację happeningu z udziałem osób biorących udział w spotkaniu.

#niebojesie to pierwsza i największa kampania społeczna dla kobiet w Polsce, które chcą powiedzieć: nie boję się mówić o problemach, nie boję się walczyć o marzenia, nie boję się być szczęśliwa. Celem kampanii jest dodanie odwagi, siły i zainspirowanie kobiet do dokonywania zmian. Naukowcy uważają, że aby dokonać zmiany, trzeba najpierw zacząć o niej mówić. Opowiedzenie na głos o tym, co nas spotkało, uwalnia. To pierwszy krok do bycia szczęśliwą. Dlatego, w ramach akcji, kobiety udostępniają na swoich kanałach społecznościowych zdjęcia z gestem uniesionej ręki na znak kobiecej siły oraz oznaczeniem #niebojesie.
Dodatkowo, Era Nowych Kobiet oferuje specjalną, zamkniętą grupę o nazwie: Nie boję się - Era Nowych Kobiet, w której kobiety mogą dzielić się swoimi historiami i wzajemnie wspierać. Na stronie www.eranowychkobiet.com/niebojesie widnieje także formularz, w którym można opisać swoją historię i porozmawiać bezpłatnie z psychologiem.
W ramach akcji Joanna Przetakiewicz wraz z bohaterkami książki, którą napisała - #Nie bałam się o tym rozmawiać odwiedzi wiele miejscowości w całym kraju.

Oprac. ek