Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa

plakat z materiałów promocyjnych Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa

O procedurach związanych z budową, przebudową i remontem domu, wyborem kierownika budowy, materiałów i technologii – w jednym miejscu, jednego dnia w Bielsku-Białej. Wszystko za sprawą Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa, który odbędzie się 25 września w siedzibie placówki terenowej Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Bielsku-Białej.

Budowa, eksploatacja czy remont własnego obiektu zawsze budzą wiele pytań i wątpliwości, dlatego inżynierowe budownictwa postanowili wesprzeć Polaków w tych działaniach i służyć radą w ramach ogólnokrajowej, jednodniowej akcji w punktach konsultacyjnych. Wydarzenie zaplanowano właśnie na 25 września br.

Głównym celem organizacji akcji Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu jest pomoc indywidualnym inwestorom – właścicielom domów jednorodzinnych, przedstawicielom wspólnot mieszkaniowych, a także przybliżenie społeczeństwu zawodu inżyniera budownictwa jako zawodu zaufania publicznego.

W ramach akcji każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się do wybranego punktu konsultacyjnego w swojej okolicy, w którym eksperci ŚlOIIB będą udzielać bezpłatnych informacji dotyczących m.in. procedur związanych z budową, przebudową i remontem domu, wyborem kierownika budowy, materiałów i technologii, jakie zostaną wykorzystane.

Punkt konsultacyjny w Bielsku-Białej będzie mieścił się w siedzibie placówki terenowej ŚlOIIB przy ul. 3 Maja 10 (budynek NOT) pokój 12, 14, 17 w godzinach 9.00-16.00.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Pracy Rozwoju i Technologii oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

Jeśli ze względu na obostrzenia związane z pandemią, nie będą możliwe bezpośrednie spotkania w punktach konsultacyjnych, zorganizowane zostaną porady telefoniczne, nr tel.: 33 810 04 74, mail: ptbielsko@slk.piib.org.pl.

Wszystkie informacje o Dniu Otwartym Inżyniera Budownictwa dostępne są na stronie internetowej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa https://www.piib.org.pl/.

oprac. ek