Dni Seniora już wkrótce

Na zdjęciu siedzący ludzie fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Tegoroczne święto ludzi wcześniej urodzonych, na które zapraszają prezydent miasta Jarosław Klimaszewski i Rada Seniorów Miasta Bielska-Białej, trwać będą od 1 do 9 października. W programie Dni Seniora w Bielsku-Białej zaplanowano wiele atrakcji - konkursy, koncerty, przedstawienia teatralne oraz senioralną Paradę Kapeluszy.

Choć oferta programowa bielskich Dni Seniora rozpoczyna się już 1 października (szczegółowy program w załączniku poniżej), to oficjalna inaugurację święta seniorów zaplanowano 3 października o godz. 11.00 w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz. W tym dniu rozstrzygnięty zostanie konkurs artystyczny Senior, Zabiorę Cię właśnie tam…, Miejsca, do których wracam

Podobnie 3 i 7 października o godz. 16.00 organizatorzy zapraszają seniorów do Teatru Lalek Banialuka na spektakl Zakazane dzieci - Opowieść Korczakowska w adaptacji Artura Pałygi i reżyserii Anny Augustynowicz. Od premiery spektaklu zaplanowanej 2 października minie zaledwie kilkanaście godzin, tak więc Seniorzy będą jednymi z pierwszych, którzy obejrzą ten najnowszy spektakl Banialuki. Uwaga: bezpłatne bilety dostępne na to wydarzenie dostępne są w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przy pl. Ratuszowym 6 w pok. 225 od 28 września (liczba miejsc ograniczona).

W czwartek, 6 października o godz. 10.00 z placu Ratuszowego wyruszy senioralna Parada Kapeluszy pod hasłem: Dołącz do nas! Baw się z nami! Seniorzy zapraszają do udziału w przemarszu wszystkich mieszkańców Bielska-Białej, a w szczególności dzieci i młodzież. Wspólny kolorowy korowód ma być okraszony dowolnego rodzaju nakryciami głowy, w różnym stylu, kształcie, rozmiarze i kolorze. Zachęcają wszystkich uczestników parady do własnoręcznego wykonania lub ozdobienia kapeluszy, czapek, beretów, kaszkietów, szlafmyc oraz innych nakryć głowy i zaprezentowania ich w barwnym pochodzie. Wszystkie osoby chcące wziąć udział w paradzie, są proszone o zgłoszenie tego faktu do Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego do 4 października - osobiście lub mailowo: seniorzy@um.bielsko-biala.pl. Zbiórka od godz. 9.00 na placu Ratuszowym, przemarsz do Parku Słowackiego, gdzie na seniorów będzie czekać muzyczna niespodzianka przygotowana przez partnerów wydarzenia - Stowarzyszenie Aktywnych Polaków oraz Fundację Zaangażowani.pl, sfinansowana z programu Aktywni+.


W Domu Kultury w Wapienicy 7 października o godz. 17.00 grupa teatralna Oj tam, oj tam.... przygotowuje spektakl kabaretowy Zlot abiturientów. Jego autorem jest Włodek Woźniak, reżyserii podjął się Jan Chmiel. Na spektakl jest wstęp wolny.
8 października o godz. 17.00 Stowarzyszenie Akademia Seniora zaprasza do Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz na spektakl Żółta róża. Wstęp jest wolny. Dzień później, 9 października o godz. 17.00 w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej odbędzie się ogłoszenie wyników plebiscytu Aktywny Senior 2022 roku oraz wręczenie nagrody zwycięzcy. Bilet wstępu na koncert upoważnia do wstępu na galę. O godz. 18.00 w BCK rozpocznie się koncert Andrzeja Rybińskiego. Bilety na ten koncert po 10 zł mogą kupić w kasie BCK oraz na stronie internetowej: www.bck.bielsko.pl osoby, które ukończyły 60 lat.


Szczegółowe informacje na temat programu Dni Seniora w Bielsku-Białej znajdują się na plakatach oraz na stronie internetowej www.seniorzybielsko.pl oraz w Wydziale Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej pod numerem telefonu 33 4971492.

opr. JacK 

Na zdjęciu plakat