Daj rzeczom drugie życie

Na zdjęciu kiermasz w PSZOKu fot. Fundacja Ekologiczna Arka

Kolejny Charytatywny Kiermasz Ekologiczny odbędzie się 5 czerwca w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Straconki 1 w Bielsku-Białej. Będzie to okazja do nabycia używanych rzeczy i tym samym pomocy zwierzętom, bo całkowity dochód z kiermaszu Fundacja Ekologiczna Arka przeznaczy na ratowanie zwierząt, którymi na co dzień zajmują się bielskie organizacje ochrony zwierząt.

W dniu kiermaszu, jak i każdego innego, do PSZOKu, w godzinach pracy punktu, do Zielonego Kontenera Arki można również przynieść swoje niepotrzebne rzeczy - gry, zabawki, upominki, sprzęt sportowy i wiele innych. Każdy z nas ma w domu takie przedmioty - wyrzucić szkoda, a zbiera się ich coraz więcej. Fundacja Ekologiczna Arka proponuje dobre rozwiązanie. Zachęca do przywiezienia ich do PSZOKu, gdzie dostaną drugie życie. W ramach akcji Arka zbiera od uczestników niepotrzebne rzeczy, organizuje kiermasze, a pozyskane środki przeznacza na wsparcie leczenia zwierząt z bielskich organizacji.

Najbliższy kiermasz odbędzie się właśnie 5 czerwca w godzinach od 11.00 do 14.00. - Cieszy nas możliwość organizowania akcji lokalnej, nowoczesnej i tradycyjnie łączącej tematykę ekologiczną ze społeczną. Spotykamy się z pozytywnym i ogromnym zainteresowaniem i na dodatek promujemy nowoczesne rozwiązania gospodarki zeroodpadowej – mówi prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz.

Partnerem akcji Dajemy rzeczom drugie życie są: Rekopol, miasto Bielsko-Biała, Biuro Gospodarki Odpadami oraz Zakład Gospodarki Odpadami.

oprac. ek

baner