Cyberbezpieczny senior

baner

O tym, jak chronić się przed cyberoszustami, dowiedzą się seniorzy, którzy przyjdą 29 lutego na specjalne spotkanie poświęcone tej tematyce do Centrum Seniora przy ul. Romana Dmowskiego 6 w Bielsku-Białej. Wstęp jest wolny. Biorąc pod uwagę liczbę cyberoszustw, których ofiarami padają właśnie seniorzy, taka wiedza może być na wagę złota.

Seniorze, dane osobowe to twój skarb, na który polują źli ludzie. Używają metody na wnuczka, na urzędnika, a nawet na generała. Nie daj się wykorzystać i oszukać. Chroń siebie, swój majątek i zdrowie.

Jeśli posiadasz telefon oraz korzystasz z internetu, możesz stać się ofiarą współczesnego przestępstwa. Może ograbić cię nie tylko kieszonkowiec, ale i cyberprzestępca, tj. osoba, która dzięki temu, że jej nie widzisz, wykorzystuje swoją anonimowość do próby wyłudzenia twoich pieniędzy. Taka osoba żeruje na empatii i bezwzględnie wykorzystuje chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

29 lutego o godzinie 12.00 Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy odwiedzi bielskie Centrum Seniora po to, by opowiedzieć o najpopularniejszych sposobach działania przestępców i stosowanych przez nich technikach manipulacyjnych; o tym, jak rozpoznawać cyberoszustów, chronić się przed nimi i nie pozwolić się oszukać. Spotkanie dedykowane jest seniorom i ma charakter otwarty.

oprac. ek

plakat

 

Załączniki: