Bezpłatnie autobusem po Bielsku-Białej

Na zdjęciu autobus fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

22 września w Europejski Dzień bez Samochodu będzie można podróżować w Bielsku-Białej bez biletu, jednak pod warunkiem okazania w trakcie przejazdu dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego, który pozostawiliśmy tego dnia w domu.

Podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu - będącego zakończeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - na wszystkich liniach komunikacyjnych obsługiwanych przez Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o. o. będzie można podróżować bez biletu za okazaniem w trakcie przejazdu dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego, którego jest się właścicielem lub współwłaścicielem z ważnym badaniem technicznym (również za pomocą modułu mPojazd w aplikacji mObywatel) wraz z dowodem tożsamości.

Bielsko-Biała po raz jedenasty włączyło się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i zachęca mieszkańców, by przesiedli się do autobusów miejskich. ETZT jest kampanią zainicjowaną przez Komisję Europejską i odbywającą się corocznie w dniach 16-22 września. Celem kampanii ETZT jest zachęcenie mieszkańców obszarów miejskich do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń poprzez wybrania alternatywnych, bardziej ekologicznych środków podróżowania, w szczególności jazdy rowerem i korzystania z publicznego transportu zbiorowego.
Tegoroczny temat kampanii ETZT to Lepsze połączenia. Został on wybrany, aby zastanowić się nad pragnieniem osób w całej Europie, aby połączyć się ze sobą – po okresie izolacji, restrykcji i ograniczeń. Teraz ludzie mogą ponownie się łączyć, spotykać się w miastach i pozostawać w kontakcie z innymi za pośrednictwem transportu publicznego.


opr. JacK 
 

Na zdjęciu plakat