9. Puchar Reksia na Stoku Siglany w Wiśle

Dziecko zjeżdżające na nartach fot. Szymon Gąsowski/Wydział Prasowy UMBB

Niesprzyjające warunki pogodowe pokrzyżowały plany organizatorom 9. Pucharu Reksia. Stok Dębowiec w Bielsku-Białej nie będzie gotowy ze względu na niewystarczającą ilość śniegu. W tej sytuacji organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu zawodów na Stok Siglany w Wiśle. 

- Z przykrością rozstajemy się w tym roku z Bielskiem-Białą, mając jednak nadzieję, że 10. jubileuszowa edycja Pucharu Reksia zostanie rozegrana na Stoku Dębowiec – mówi prezes Stowarzyszenia Klub Sportowy LIVE Barbara Ilewicz. 

W wiślańskiej edycji Pucharu, która odbędzie się 2 lutego 2020 roku na Stoku Siglany, weźmie udział 400 zawodników. Podobnie w przypadku zawodów w Białce Tatrzańskiej na Stoku Bania, które planowane są na 15 marca 2020 r. Lista startowa zawodów w Wiśle jest już zamknięta, nadal natomiast można się zapisywać na zawody w Białce Tatrzańskiej. Rejestracja odbywa się przy pomocy strony internetowej Pucharu Reksia.

Od ośmiu lat najmłodsi miłośnicy białego szaleństwa, z podziałem na grupy wiekowe dziewcząt i chłopców, startują na dwóch slalomach. Krótszy dla początkujących, dłuższy dla bardziej zaawansowanych Reksiaków. Zwycięzcy do 3. miejsca nagradzani są pucharami i nagrodami rzeczowymi, za miejsca 4-6. przyznawane są dyplomy i upominki. Każdy z Reksiaków, bez względu na miejsce w zawodach, otrzyma pakiet startowy, a w nim medal, numer startowy, torbę ekologiczną z wizerunkiem Reksia oraz upominki.

Puchar Reksia to impreza propagująca sporty zimowe, integrację społeczności narciarskiej, ideę fair play oraz hartowanie sportowego ducha najmłodszych. Zawody odbywają się pod patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego, marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego oraz reżyser Heleny Filek-Marszałek, założycielki Fundacji Reksia imienia Heleny i Lechosława Marszałków.  

Informacje organizacyjne:
Terminy zawodów: 
    • Stok Siglany w Wiśle: 2.02.2020 r.
    • Stok przy Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej: 15.03.2020 r
    • Regulamin i zapisy: www.pucharreksia.pl
e-mail: biuroprasowe@pucharreksia.pl