Trzy twarze Figla

Na zdjęciu stojący ludzie fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

W Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej od 2 lutego można oglądać wystawę pt. Trzy twarze, której autorem jest Piotr J. Figiel. 

2 lutego w Książnicy Beskidzkiej odbył się wernisaż wystawy Piotr J. Figla pt. Trzy twarze, która jest wyborem z ponad 200 dzieł artysty należących do kilku cyklów malarskich (People are strange, People are different, Przenikanie, Abstrakcje i inne rzeczy jako obiekty słowiańskie… i in.).
- Tytuł Trzy twarze symbolizuje różne stany duszy, psychiki człowieczej, różne emocje, stany świadomości, etapy życia w czasie naszego istnienia i przemijania - mówił autor prac podczas otwarcia wystawy. 
Piotr J. Figiel jest artystą wszechstronnym, wypowiadającym się poprzez prawie wszystkie rodzaje sztuki: malarstwo, rzeźbę, instalacje, fotografikę, poezję, prozę, performance, muzykę. Szczególnie interesuje go synteza i kompilacja sztuk, parateatralne przedstawianie poezji, obrazo-wiersze. 
Na okoliczność spotkania artysta ułożył specjalny wiersz, przypominający o jego korzeniach, które sięgają Bielska-Białej. 
Wernisaż jest zapowiedzią wieczoru autorskiego promującą książkę Piotra J. Figla pt. Trzy twarze, który odbędzie się 23 lutego w Książnicy Beskidzkiej. 


JacK  

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu plakat

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu wystawa