Też grają z orkiestrą

Baner 31. finału WOŚP

W niedzielę – 29 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej zagra nie tylko na Rynku, ale także tradycyjnie w klubie RudeBoy!

Tego dnia od godziny 16.00 klub wraz ze sztabem WOŚP zaprasza na 31. finał. W tym roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!
Podczas wydarzenia do zdobycia będzie wiele nagród muzycznych: gadżetów, voucherów na koncerty i festiwale, sesji tatuaży, sesji treningowych, płyt CD i DVD, a także plakatów z autografami artystów. Minimalna wpłata do puszki za serduszko i wejście na imprezę to 20 złotych. Przy wejściu każdy dostanie opaskę, dzięki której będzie mógł wyjść z imprezy, zobaczyć, co dzieje się w innych miejscach i wrócić do RudeBoya. Na każdego, kto przyjdzie, czekać będzie gorący i słodki poczęstunek za darmo. Podobnie, jak w latach poprzednich, podczas imprezy na scenie, za wrzutkę do puszki będzie można otrzymać gadżety, koszulki i płyty. Dla WOŚP klub wystawia także plakaty z autografami takich artystów jak Dr Misio, Happysad czy Łydka Grubasa, będą również karnety na tatuaże w Rock'n'Roll Tattoo Studio czy vouchery do Studia Miss Venflon, a także kurs samoobrony w systemie Krav - Maga lub trening kettle bell - Tomasz Szczepanik - instruktor Studio Fitness Panaceum z Bielska-Białej.

Na scenie wystąpią Deadline, More Than Less, Navvrocki, Adosa Maya, The Wire oraz Livgardet.

Deadline to połączenie death metalu z groovem i post-apokaliptycznym klimatem - tak w skrócie można opisać aktualną twórczość założonego w 2004 roku kwintetu z Tychów. Zespół ma na swoim koncie ponad 100 zagranych koncertów, w tym występy u boku m.in. Acid Drinkers, Frontside oraz KAT & Roman Kostrzewski. Po długiej przerwie grupa powraca w odświeżonym składzie ze swoim nowym, najpotężniejszym dotychczas albumem zatytułowanym Dust, Bones and Oblivion, którego promuje singiel i klip do utworu Phobos Eclipse.

More Than Less to zespół grający modern hard-rock z Bielska-Białej. Gra nieprzerwanie od 2013 roku, dzieląc pasję tworzenia, komponowania i opowiadania historii. Ich muzykę cechuje mocne uderzenie przeplecione dającymi wytchnienie fragmentami, które uzupełnione są charyzmatycznym wokalem. Czwórka różnych ludzi, mówiąca jednym głosem. Laureat przeglądów, współorganizator KozyNostra Rock Fest.

Navvrocki to świeży, muzyczny projekt, również pochodzący z Bielska-Białej. Stworzony przez wokalistę i gitarzystę Marcina Nawrockiego oraz gitarzystę i realizatora Piotra Stopkę ma w tym roku zmaterializować się w postaci pierwszej płyty. Jesienią 2022 roku swoją radiową i internetową premierę miały single: Kocham na Ciebie patrzeć oraz Stały ląd.
Te klimatyczne ballady są zaledwie wstępem do rockowego materiału łączącego mocne gitarowe brzmienia z elektronicznymi syntezatorami. Skład to klasyczny rockowy kwartet, a sekcja rytmiczna jest opanowana przez Tomasza Brańkę na bębnach, basem natomiast posługuje się Leszek Pochopień.

Bielskie Adosa Maya grają funk/rock/hip-hop/blues. Każdy z nich wywodzi się z odmiennych muzycznych gatunków, które łączą. Zespół stanowi mieszankę młodości z doświadczeniem. W ich muzyce usłyszeć można wpływy funku, rocka, neo-soulu, poezji śpiewanej, a także hip-hopu oraz bluesa.

The Wire to piątka przyjaciół, grających szeroko pojęty metal.

Livgardet (heavy-metal). Ich muzyka to mieszanka klasycznych brzmień NWOBHM z klasycznym rokowym graniem. Stoją na straży klasyki gatunku.

oprac. ek

Zespół Deadline
Deadline, fot. materiały prasowe 

 

Na zdjęciu zespół More Than Less
More Than Less, fot. materiały prasowe 

 

Na zdjęciu zespół Adosa Maya
Adosa Maya, fot. materiały prasowe 

 

Na zdjęciu duet Navvrocki
Navvrocki fot. materiały prasowe 

 

logo RudeBoy