Takich wydarzeń potrzeba

Na zdjęciu Giełda Staroci na Placu Wojska Polskiego fot. Anna Rajska

Pomimo deszczowej pogody Giełda Staroci na placu Wojska Polskiego 30 września cieszyła się ogromnym powodzeniem. Swoje stoiska rozstawiło ponad pięćdziesięciu wystawców z Bielska-Białej, Oświęcimia, Jastrzębia, Jaworza, Cieszyna i innych miejscowości regionu. Nie brakowało też kupujących. Zainteresowanie wydarzeniem przełożyło się na decyzję o organizacji kolejnych. Giełda Staroci na placu Wojska Polskiego będzie odbywa się w każdą trzecią sobotę miesiąca.

W minioną sobotę pierwsi wystawcy pojawili się na placu już o godzinie 4.00, mimo że stoiska można było rozstawić dopiero od 6.00. Giełda trwała do 14.00.

Jak informuje Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego, bezpośrednio odpowiedzialny za wydarzenie, zainteresowanie było duże, pogoda nie odstraszyła ani sprzedawców, ani mieszkańców, którzy licznie pojawili się na placu Wojska Polskiego.

Na stoiskach można było znaleźć: bibeloty, zegary stojące i wiszące, zegarki naręczne, wyroby z porcelany, serwisy kawowe i obiadowe, szkło ozdobne, lampy naftowe i klosze, biżuterię, obrazy, książki, kopie białej broni, militaria, wyroby rzemiosła artystycznego, numizmaty, pocztówki, aparaty fotograficzne, płyty winylowe, figury z brązu i narzędzia ślusarskie oraz wiele innych eksponatów.

Udział w giełdzie był bezpłatny, a sprzedawcy wystawili organizatorom wydarzenia wiele pozytywnych opinii, rezerwując już miejsca na następną edycję.

Kolejne giełdy odbędą się w soboty 21 października i 18 listopada.

Udział w Giełdzie Staroci należy zgłaszać na adres e-mail: gielda@um.bielsko-biala.pl, dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie pod numerem 600 004 256.

oprac. ek

stoisko na giełdzie staroci
fot. Anna Rajska 

 

giełda staroci
fot. Piotr Gibiec 

 

giełda staroci
fot. Piotr Gibiec 

 

giełda staroci
fot. Piotr Gibiec