Święto muzyki, tańca i teatru w Hałcnowie

Uczestnicy 15. już Międzynarodowych Jesiennych Spotkań Artystycznych Talizman Sukcesu fot. z archiwum Domu Kultury w Hałcnowie

15. już Międzynarodowe Jesienne Spotkania Artystyczne Talizman Sukcesu odbywały się w dniach 22-23 listopada w Domu Kultury w Hałcnowie. Spotkania nie mają charakteru konkursowego, lecz są przeglądem aktualnych możliwości uczestników, uzupełnionym o cykl warsztatów.

Na hałcnowskiej scenie zaprezentowały się 22 zespoły wokalne, teatralne i taneczne – w sumie ponad 300 osób z Żywca, Krakowa, Zabrza, Zespół Wokalny Horlicja z Ukrainy, również soliści i rodzime grupy artystyczne reprezentujące placówki MDK w Lipniku, Olszówce, Wapienicy, Komorowicach, Kamienicy, Mikuszowicach Krakowskich, Starym Bielsku, Hałcnowie oraz Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz, dodatkowo dwie solistki z Inicjatywnej Grupy Ukraińskiej w Bielsku-Białej, Międzynarodowy Teatr A3 z Hajnówki ze spektaklem Plan lekcji w reżyserii Dariusza Skibińskiego, Zespół Dzień Dobry z piosenkami Marka Grechuty, Zespół Imspace z przedstawieniami Ścieżki światła i Punkt zwrotny, absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz Zespół Walimy w Kocioł.

Warsztaty wokalne prowadzili Małgorzata i Jan Stachura, teatralne - Anita Jańcia-Prokopowicz, Dariusz Skibiński i Bartłomiej Ostapczuk, a taneczne Louise Frank, Janusz Skubaczkowski i Daniel Leżoń.

R