O.N.E Quintet na Hałdzie Jazzu

Na zdjęciu O.N.E Quintet O.N.E Quintet, fot. https://www.facebook.com/kamila.drabek

Koncert O.N.E Quintet to jedno z wydarzeń planowanego 28 listopada 13 Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz 2020 w Wałbrzychu. O.N.E Quintet tworzą przedstawicielki młodej polskiej sceny jazzowej z bielszczanką - kontrabasistką i kompozytorką Kamilą Drabek na czele.

Festiwal odbędzie się on-line 28 listopada w godzinach 16.00-19.00. Początek koncertu O.N.E Quintet zaplanowano o godz. 18.00. Bezpłatna transmisja zostanie udostępniona na stronach: www.facebook.com/haldajazz i www.facebook.com/RegionalnaTVT

O.N.E Quintet to przedstawicielki młodej polskiej sceny jazzowej. Zespół wystąpi w składzie: Monika Monia Muc – saksofon, Dominika Rusinowska – skrzypce, Pola Atamańska – fortepian, Kamila Drabek – kontrabas i Patrycja Wybrańczyk – perkusja. Koncert damskiego kwintetu pierwotnie planowany był w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, jednak ostatecznie odbędzie się w wałbrzyskiej Starej Kopalni, bez udziału publiczności. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia wynikłe z powodu pandemii Covid-19.

Zespół O.N.E Quintet na co dzień wykonuje autorski program złożony z własnych kompozycji i aranżacji. Gra jazz w sposób nowoczesny, czerpiąc inspiracje z muzyki współczesnej, hip hopu oraz ethno. To jazz zagrany z rockowym biglem. Brzmiące potężnie, nakładające się na siebie partie saksofonu i skrzypiec stanowią nową, intrygującą jakość.

Podczas festiwalu Hałda Jazz O.N.E. Quintet zaprezentuje projekt Tribute to Krzysztof Komeda. Będą to utwory mistrza zaaranżowane przez zespół specjalnie na tę okazję - Kattorna, Svantetic, Po katastrofie, Niewinni czarodzieje, Niekochana.

Cały program festiwalu: https://www.facebook.com/events/675988006426856/.

ek