Letnie Brzmienia 2023

Na zdjęciu Vito Bambino w kwiatach Vito Bambino, fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia

Mrozu, Vito Bambino, Nosowska, Kacperczyk, Bartek Królik oraz projekt specjalny Babie Lato na czele Letnich Brzmień 2023 w Bielsku-Białej. Nadchodzi lato muzycznych emocji!

Wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką już po raz czwarty wyruszy latem w muzyczną podróż. Dwudniowy festiwal Letnie Brzmienia odbędzie się 23 i 24 czerwca na Lotnisku Aleksandrowice w Bielsku-Białej. Line-up wypełniają solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – Babie Lato. Karnety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl.

W 2023 roku to my podróżujemy do Ciebie, tym razem na dłużej i tylko raz. W centrum Twojego codziennego życia na te 2 dni stworzymy taneczny świat dla Ciebie i Twoich bliskich. Poczuj moc muzyki – z sobą, wśród przyjaciół – tak, jak lubisz najbardziej. O letnią atmosferę, radość i muzyczne emocje w Bielsku-Białej zadbają jak zawsze najgorętsze polskie muzyczne nazwiska – piszą w materiałach prasowych organizatorzy koncertów.

W line-upie Letnich Brzmień w Bielsku-Białej pojawiają się ich weterani, czyli Mrozu, dla którego ten cykl to nie tylko koncerty, lecz także przyjaciele i rodzinne spotkania, oraz słynący z inspirujących współpracy Vito Bambino, którego album Poczekalnia ukaże się z końcem kwietnia. Do programu Letnich Brzmień dołączą też niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska.

Babie Lato to międzypokoleniowy projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy inspirujące artystki młodego pokolenia.

– Wakacje wypełnimy muzycznym Babim Latem, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość.  Przez muzykę opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły – podkreśla Natalia Kukulska.
Imprezowe, energetyczne kawałki ze światowego repertuaru utrzymane są w letnim klimacie. Oscylować będą wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu.
Do line-upu Letnich Brzmień w Bielsku-Białej dołączyła także szturmem zdobywająca uznanie Zalia. Do dobrej zabawy zaproszą pełen humoru WaluśKraksaKryzys oraz bracia Kacperczyk. Doświadczony muzyk znany, choćby z zespołu Darii Zawiałow, Rubens wystartował z autorskim materiałem pełnym prostych, acz ważnych opowieści. Pop inspirowany latami 90. zaprezentuje Ars Latrans Orchestra, a funkowo pobuja Bartek Królik. W piękny nastrój publiczność wprowadzi też artystka w smutku czująca się najlepiej, czyli Daria ze Śląska. Dla kontrastu, publiczność baunsować (tańczyć na imprezie – przyp. red.) będzie z pochodzącym z Gdyni raperem młodego pokolenia – Szczylem. W połowie kwietnia publiczność Letnich Brzmień pozna pełen muzyczny repertuar.

harmonogram Letnich Brzmień 2023

Bielsko-Biała, 23-24.06.2023, lotnisko Aleksandrowice

Mrozu, projekt specjalny Babie Lato, Kacperczyk, Vito Bambino, Nosowska, Bartek Królik, WaluśKraksaKryzys, Zalia, Szczyl, Rubens, Ars Latrans Orchestra, Daria ze Śląska

Spotkajmy się, posłuchajmy, poleżmy, potańczmy, poczujmy razem #latomuzycznychemocji – zachęcają organizatorzy.

Letnie Brzmienia 2023 w festiwalowym klimacie to seria weekendowych koncertów najlepszych polskich artystów i artystek z kręgu popu, rocka, muzyki elektronicznej i alternatywy, którzy współcześnie wyznaczają trendy. To też mnóstwo wydarzeń specjalnych, interaktywnych dla publiczności. Projekt wyróżnia coś jeszcze – Letnie Brzmienia pobudzają miejską przestrzeń przy współpracy lokalnych społeczności.

Organizatorem festiwali Letnie Brzmienia 2023 jest agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem wydarzenia jest Eventim. Współorganizatorem – Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Partnerem Letnich Brzmień jest również Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Partnerami medialnymi wydarzenia są - Radio Zet, Zwierciadło, Glamour, beskidzka24.pl, Kronika Beskidzka, bielsko.biala.pl, Gazeta Wyborcza, AMS, Onet.

Karnety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży w połowie kwietnia 2023 r. Dzieci do 6. roku życia wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.
Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.

media społecznościowe:
www.facebook.com/letniebrzmienia
www.instagram.com/letniebrzmienia
www.youtube.com/@letniebrzmienia-polska-muzyka

 

Mrozu
Mrozu, jeden z wykonawców, fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia
Na zdjęciu Natalia Kukulska
Nad projektem Babie Lato opiekę artystyczną objęła Natalia Kukulska, fot. materiały prasowe Letnie Brzmienia
plakat
materiały prasowe Letnie Brzmienia