Łączymy pokolenia

Uczestnicy koncertu fot. Lucek Cykarski/Bielskie Centrum Kultury

To był wyjątkowy koncert. Na jednej scenie wystąpiły bowiem działające przy Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej Chustotańce, Szkoła Tańca dla Seniorów i zespół Synergia - dawniej Jarzębinki. Wszystko pod wspólnym hasłem Łączymy pokolenia.
Najmłodszy uczestnik miał kilka miesięcy, a najstarszy... nieelegancko byłoby napisać, ile.

Na scenie BCK 10 stycznia zatańczyli seniorzy, zespoły dziecięce i młodzieżowe oraz zespół Chustotańce, czyli mamy tańczące z maluszkami w chustach. W sumie prawie sto osób, wszyscy razem zaprezentowali się w jednym wspólnym tańcu. Były też występy poszczególnych grup wiekowych. Wszystko w jeszcze świątecznej scenerii.

- Chciałyśmy połączyć energię osób od trzeciego roku życia, a nawet trzeciego miesiąca wzwyż i zobaczyć, jak się sprawdzi połączenie dzieci, osób dorosłych, seniorów na jednej scenie, gdzie trzeba po prostu wsłuchać się w drugiego człowieka i razem z nim tańczyć do jednego utworu– mówi instruktorka tańca w BCK Martyna Hickiewicz. – Ten koncert to takie nasze spotkanie przy wigilijnym stole, gdzie razem zasiadają najmłodsi z najstarszymi i w końcu mają czas, żeby ze sobą porozmawiać, posiedzieć ze sobą, a nawet zatańczyć.

Wszystkie zespoły, które pojawiły się na scenie podczas koncertu, ćwiczyły wcześniej wielokrotnie w sali BCK.

- Połączyliśmy siły, aby powstało coś wyjątkowego i nietypowego. To koncert, jakiego jeszcze w BCK nie było, być może nawet w całej Polsce – mówi Kamila Klimont – instruktorka tańca, organizatorka grupy Chustotańce w Bielsku-Białej.

oprac. ek

Chustotańce

 

Uczestnicy koncertu

 

Uczestnicy koncertu

 

Uczestnicy koncertu

 

Uczestnicy koncertu

 

Uczestnicy koncertu

 

Chustotańce

 

Uczestnicy koncertu

 

Uczestnicy koncertu
fot. Lucek Cykarski/Bielskie Centrum Kultury