Jubileusz Retro

Zespół Retro i goście Zespół Retro i goście, fot. Dom Kultury w Wapienicy

Bis, bis, bis - wielokrotnie domagała się publika podczas koncertu jubileuszowego zespołu wokalnego Retro z Domu Kultury w Wapienicy. Wydarzenie odbyło się przy pełnej sali.

Organizatorzy koncertu wzorując się na historii Domu Kultury w Wapienicy, który niegdyś był restauracją, zaprosili gości do kawiarnianych stolików, aby przy dobrej kawie wsłuchać się w dźwięki największych hitów lat 70. Wybrzmiały takie piosenki jak: O mnie się nie martw, Gdzie się podziały tamte prywatki, Serduszko puka w rytmie cza-cza, Niech żyje bal, Tych lat nie odda nikt i wiele innych. Na początku koncertu członkinie zespołu zaprezentowały się w repertuarze spokojniejszym, wręcz refleksyjnym, natomiast po obejrzeniu przez publiczność krótkiego filmu o zespole panie dosłownie wskoczyły na scenę w barwnych strojach, wprowadzając wszystkich w atmosferę radości, szaleństwa i dobrej zabawy.

Śpiewające seniorki to przede wszystkim osoby o niesamowitej pogodzie ducha i energii. Każda próba to nie tylko praca nad repertuarem, ale również miłe koleżeńskie spotkanie. Od początku powstania zespołu jego członkinie spotykają się w Domu Kultury w Wapienicy i ćwiczą z instruktorką Ewą Rabaszowską. Śpiewają ulubione piosenki swojej młodości – estradowe hity wykonywane kiedyś przez Alibabki, Czerwone Gitary, Krzysztofa Krawczyka, Annę Jantar i wielu innych wybitnych artystów. To piosenki, które przetrwały próbę czasu – do dziś znają je i lubią kolejne pokolenia. Retro ma też w repertuarze własne piosenki, które stworzyli lokalni artyści, między innymi autor tekstów Włodek Woźniak czy muzyk Janusz Zalewski.

źródło: Dom Kultury w Wapienicy

Zespół Retro