Zawody o Puchar Reksia

Zawody o Puchar Reksia 2019 Zawody o Puchar Reksia 2019, fot. Szymon Gąsowski

Kolejne zawody o Puchar Reksia zaplanowano 2 lutego na Stoku Dębowca. Na uczestników rywalizacji narciarskiej czeka 400 numerów startowych. Podobnie w przypadku zawodów w Białce Tatrzańskiej na Stoku Bania, które planowane są na 15 marca.

Obecnie trwają zapisy, zwykle w dniu zawodów nie ma już wolnych numerów, dlatego zalecana jest wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej Pucharu Reksia- www.pucharreksia.pl – gdzie zamieszczono również regulamin zawodów. Od ośmiu lat najmłodsi miłośnicy białego szaleństwa ścigają się na dwóch trasach - krótszej dla początkujących, dłuższej dla bardziej zaawansowanych zawodników, którzy podzieleni są według grup wiekowych, z podziałem na chłopców i dziewczęta. W każdej z grup zwycięzcy zostaną nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi. Każdy z Reksiaków, bez względu na miejsce, które zajmie w zawodach, otrzyma pakiet startowy, a w nim medal, numer startowy, torbę ekologiczną z wizerunkiem Reksia oraz upominki.

Łatwość dojazdu, dogodne parkingi, infrastruktura towarzysząca zawodom ściągają rokrocznie na Dębowiec rzesze kibiców. Szacuje się, że około 2.500-3.000 widzów na żywo kibicuje młodym narciarzom. Podobnie dzieje się w Białce Tatrzańskiej, gdzie dodatkowo kibiców i zawodników zachęca bogata infrastruktura hotelowo-gastronomiczna tego urokliwego miejsca. Szacuje się, że do tej pory, w Pucharze Reksia wzięło udział ponad 3.200 zawodników, a na żywo kibicowało ich zmaganiom ponad 20.000 widzów!

Zawody odbywają się pod patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego, który w zeszłym roku zrobił Reksiakom niespodziankę, wykonując inauguracyjny zjazd z Dębowca w stroju Reksia. Imprezie patronuje także marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski oraz założycielka Fundacji Reksia im. Heleny i Lechosława  Marszałków, Helena Filek-Marszałek. Ważnym partnerem, bez którego Puchar Reksia nie odbywałby się z takim rozmachem, jest Miasto Bielsko-Biała oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Rekreacyjno-Narciarski i jego życzliwi przedstawiciele, dzięki którym organizacja zawodów przebiega szybko i bezproblemowo.

r