Wygrana i awans Rekordu w Lidze Mistrzów

na zdjęciu dwaj zawodnicy walczący o piłkę fot. Marek Łękawa

Walijczycy niczym nie zaskoczyli futsalowych mistrzów Polski. Zgodnie z oczekiwaniami Akademicy ze Swansea okopali się w głębokiej defensywie, z rzadka zapuszczając się na połowę gospodarzy. Ci od startu mocno wzięli się do roboty, ostrzeliwując bramkę Luke’a Martina.

Zanim jednak padł pierwszy gol dla bielszczan, słupki walijskiej bramki obili Jan Janovsky i Michał Marek. Pierwsze trafienie w meczu zaliczył Matheus, po ładnej, dwójkowej akcji z Kamilem Surmiakiem.
Naturalną koleją rzeczy jest to, że zespół tracący gola, rusza do odrabiania strat. Nie tym razem, nie w tym przypadku. Walijczycy - najwyraźniej świadomi różnicy umiejętności - nie chcieli się narazić na większe straty. Te były jednak nieuniknione, tyle że wobec defensywnego nastawienia zespołu z Wysp Brytyjskich, zostały nieco rozłożone w czasie.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy przyjezdnych ugodzili Artur Popławski (na zdjęciu)i Paweł Budniak. Szczególnej urody było trafienie piętą, lobem z 6 metrów popularnego Magica, ale nie wdając się w detale, zachęcamy do obejrzenia filmowego skrótu z tego spotkania.Spotkania, które zachwycić nie mogło z prozaicznej przyczyny – na grę w futsal nastawiony był tylko jeden zespół, drugi prosił o łagodny wymiar kary. I za taki trzeba uznać końcowy rezultat, bo też mając zapewniony awans do dalszych gier, bielszczanie - po zaaplikowaniu następnych trzech goli - nie forsowali jakiegoś szalonego tempa. Najkrócej rzecz ujmując. Rekordziści w przyzwoitym stylu wypełnili swój obowiązek.

Rekord Bielsko-Biała – Swansea University FC 6:0 (3:0)

1:0 Matheus (5. min.)
2:0 Popławski (15. min.)
3:0 Budniak (20. min.)
4:0 Johnston (24. min., samobójczy)
5:0 Alex Viana (25. min.)
6:0 Alex Viana (35. min.)


Rekord: Nawrat (Mura) – Popławski, Janovsky, Budniak, Marek, Korpela, Matheus, Alex Viana, Surmiak, Biel, Bernardo, Hutyra

Swansea: Martin (Wallace) - Orme, Hudson, Johnston, Langan, Roberts, Jones, Townsend, Abouarram, Beynon, Harris, Gill, Caballero

 

materiały klubu