Warta skuteczniejsza

na zdjęciu dwóch piłkarzy walczących o piłkę fot. Jakub Ziemianin

Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało z Wartą Poznań 19 października na bielskim Stadionie Miejskim.

Mecz dwóch beniaminków w stolicy Podbeskidzia nie był pasjonującym widowiskiem. Gra była wyrównana i ostrożna. Pierwsza połowa przypominała przeciąganie liny.

Obraz gry zmienił się na początku drugiej połowy. Piłkarz Warty Mateusz Kuzimski mocnym uderzeniem sprzed pola karnego wyprowadził gości na prowadzenie. Od tego momentu mecz stał się dla widzów o wiele ciekawszy. Skończyła się kalkulacja, a rozpoczęła się walka. Tym bardziej, że wprowadzony na boisko młody Góral Maksymilian Sitek zdobył dla gospodarzy bramkę kontaktową, która zarazem była jego pierwszym golem w Ekstraklasie. Swoje dobre sytuacje w meczu mieli również Filip Modelski i Kamil Biliński, jednak po ich strzałach piłka nie znalazła się w bramce. Widać było, że piłkarze Podbeskidzia mieli chęć na wygraną.

Gdy wszyscy spodziewali się, że kolejny gol dla Podbeskidzia jest tylko kwestią czasu, goście z Poznania dobrze i szybko rozegrali rzut rożny i nie upilnowany Mateusz Kupczak pokonał naszego bramkarza. Kolejny gol gości sprawił, że Warta postanowiła nie ryzykować i spokojnie, do końca spotkania, rozgrywała piłkę, kontrolując grę.

Ostatecznie piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała - mimo niezłej gry - ulegli Warcie Poznań 1:2. Jednak małe to pocieszenie, gdy trzy punkty ze stolicy Podbeskidzia wywieźli goście z Wielkopolski. Szkoda, bowiem jeżeli nie z Wartą, to z kim mamy wygrać?! Najbliższa okazja na zdobycie punktów przed nami już w sobotę, jednak czy piłkarze Wisły Kraków pozwolą nam wygrać, dowiemy się już w weekend.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 1:2 (1:1)

Bramki: Sitek (58') - Kuzimski (47'), Kupczak (86')

Podbeskidzie: R. Leszczyński - Modelski, Komor, Baszlaj, Gach - Danielak (33. Sierpina), Rzuchowski, Figiel (79. Martin), F. Laskowski (52. Sitek) - Biliński.

Warta: Bielica - Grzesik (77. Spychała), Ivanov, A. Laskowski, Ławniczak - Kuzdra, Szmyt (70. Rybicki), Kupczak, Janicki (62. Trałka), Rodriguez (77. G. Jaroch) - Kuzimski.