Rekord wygrał w Bojanie

na zdjęciu piłkarze fot. Paweł Mruczek

Jeśli utytułowani rekordziści napotkali na jakiekolwiek problemy, to tylko w pierwszej odsłonie. Momentami sami bielszczanie komplikowali sobie przebieg spotkania. Owszem, bardzo ambitni gospodarze starali się dotrzymywać kroku, bronić z pełnym zaangażowaniem dostępu do własnej bramki, czasami odgryzać się kontrami, ale generalnie to mizerna skuteczność gości była podstawą znikomego – do przerwy – prowadzenia. Przyznać wypada, że w równym stopniu nieskuteczność biało-zielonych, co doskonała postawa w bramce Dariusza Grubby sprawiły, że tylko Łukasz Biel, po dobrze rozegranym kornerze, wpisał się na listę strzelców.

Worek z golami rozwiązał się w drugiej partii. Słabnący fizycznie gracze I-ligowca zostawiali zawodnikom lidera Futsal Ekstraklasy coraz więcej przestrzeni, co musiało przełożyć się na podbramkowe sytuacje oraz końcowy wynik. O ile przez pierwszych niemal 30 minut bielszczanie mieli mecz w Bojanie pod kontrolą, to już po drugim trafieniu w spotkaniu Ł. Biela zarysowała się bezsporna dominacja podopiecznych Andrzeja Szłapy. Jej naturalną konsekwencją były kolejne gole pewnych awansu do 1/4 finału rekordzistów.

Bielszczanie w niezłym stylu spełnili swój obowiązek, demonstrując przy tym widowni w Bojanie kilka spektakularnych rozwiązań w ofensywie. Wygrana i awans, co warte zauważenia, osiągnięte zostały bez nieobecnych na Pomorzu z powodów zdrowotnych – Jana Janovsky’ego, Pawła Budniaka i Michała Marka.

Dragon Bojano – Rekord Bielsko-Biała 1:8 (0:1)

Bramki: 0:1 Biel (12. min.) 0:2 Kubik (25. min.) 1:2 Kreft (26. min.) 1:3 Surmiak (26. min.) 1:4 Biel (29. min.) 1:5 Alex Viana (36. min.) 1:6 Surmiak (36. min.) 1:7 Alex Viana (37. min.) 1:8 Biel (38. min.)

Rekord: Iwanek (Burzej) – Korpela, Bondar, Alex Viana, Surmiak, Gąsior, Kubik, Popławski, Biel, Nawrat