Pięć medali dla Atemi

na zdjęciu zawdonicy z medalami fot. Klub sportowy Atemi

Doskonale zaprezentowała się na II Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w Karate drużyna bielskiego Klubu Sportów Azjatyckich Atemi. Na zawodach rozegranych 12-13 listopada w Wejherowie w konkurencjach indywidualnych i drużynowych bielscy karatecy zdobył 5 medali, w tym: 3 złote, 1 srebrny oraz 1 brązowy. Pozwoliło to uplasować klubowi z Bielska-Białej na 3. pozycji w klasyfikacji medalowej.

II Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Karate odbyły się pod auspicjami Polskiej Unii Karate Polskiego Związku Sportowego.Do rywalizacji o medale Mistrzostw Polski przystąpiło 374 zawodniczek i zawodników z 54 klubów, w tym 6-osobowy skład bielskiego klubu Atemi.

Złotymi medalistkami mistrzostw Polski w karate zostały zawodniczki Atemi - Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne juniorek oraz Eva Criou w konkurencji kumite indywidualne młodzieżowców w kategorii wagowej (-61kg). Złoty medal MP wywalczyła również drużyna w konkurencji kata drużynowe junior-młodzieżowiec w składzie: Krzysztof Karwowski, Dominik Świgost oraz Kacper Ołownia.

Srebrny medal MP przyw9iozała z Wejherowa Marlena Kępys w konkurencji kata indywidualne juniorek, a brązowy medal - Krzysztof Karwowski również w konkurencji kata indywidualne juniorów.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zdobył łódzki Olimp z dorobkiem: 9 złotych, 2 srebrnych i 5 brązowych wyprzedzając Klub Karate Sonkei Gdańsk z 5 złotymi, 6 srebrnymi oraz 5 brązowymi medalami.

Mistrzostwa w Wejherowie były również okazją do rywalizacji w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego, uwzględniającego wyniki w sporcie - karate, dla 3 grup wiekowych: młodzik, junior młodszy oraz junior. Należy dodać, że rozgrywane w ramach struktur Polskiej Unii Karate, są jedynymi uznanymi zawodami w Polsce, w których wyłoniony jest mistrz, wicemistrz i brązowy medalista mistrzostw Polski, a wywalczone tytuły uznane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Bielscy medaliści to w większości tegoroczni stypendyści miasta Bielska-Białej, a nagrody w formie stypendiów przyznane zostały przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego na podstawie zeszłorocznych wyników sportowych.