Norwid po raz trzeci

Siatkarze BBTS podczas meczu fot. materiały prasowe klubu

Po raz trzeci w tym sezonie nasi siatkarze wygrali z drużyną Exact Systems Norwid Częstochowa. W sobotnim meczu 21. kolejki KRISPOL 1. ligi mężczyzn bielszczanie w czterech setach pokonali częstochowian i dopisali trzy punkty do ligowej tabeli. Najlepszym graczem meczu został atakujący BBTS, Oleg Krikun.

Częstochowianie, którzy walczą o uniknięcie degradacji do II ligi w ostatnim czasie znacznie poprawili swoją dyspozycję. Już od pierwszych piłek jasne stało się, że Norwid nie przestraszył się faworyzowanych bielszczan. Udane ataki, dobra gra w obronie oraz przede wszystkim świetna dyspozycja w polu serwisowym sprawiły, że BBTS miał w pierwszej partii spore problemy z punktowaniem. Dodatkowo podopieczni Harrego Brokkinga słabo spisywali się na zagrywce, tylko w premierwej odsłonie oddali rywalom 10 punktów po błędach serwisowych. Bielscy siatkarze odnaleźli jednak swój rytm gry, na skrzydłach świetnie spisywali się Oleg Krikun, Sergiej Kapelus oraz Michał Żuk. Ponownie o końcowym sukcesie BBTS-u decydowała świetna gra blokiem - ogólnie bielski zespół zdobył w tym elemencie 19 oczek. Trzy punkty zdobyte w Częstochowie utrzymały BBTS na drugim miejscu w tabeli. W najbliższą sobotę o 17.00 bielszczanie w hali pod Dębowcem podejmą KPS Siedlce.

 

Exact Systems Norwid Częstochowa - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:21, 20:25, 21:25, 22:25)

Skład BBTS: Macionczyk (3), Żuk (13), Hunek (12), Krikun (24), Kapelus (14), Cedzyński (8) oraz Marek (libero), Popik, Frąc (2), Piotrowski.

MVP: Oleg Krikun