Nadzieje sportowe powiatu

Sportowcy wyróżnieni podczas noworocznego spotkania środowiska sportowego powiatu bielskiego W spotkaniu wziął udział m.in. Adam Ruśniak, zastępca prezydenta miasta Bielska-Białej; fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Prawie 50 sportowców zostało wyróżnionych podczas noworocznego spotkania środowiska sportowego powiatu bielskiego, które odbyło się 29 stycznia. Za nadzieję olimpijską uznano m.in. pływaczkę Maję Malarz z Uczniowskiego Klubu Sportowego Victoria Kozy, która na mistrzostwach Polski zdobyła aż 5 medali, rywalizując z juniorami i juniorami młodszymi.

- To był niesamowity dla mnie rok. Dużo trenowałam wkładając w to mnóstwo serca i siły, dlatego wiedziałam, że to musi się tak skończyć - mówi 16-letnia Maja, która w basenie spędza ponad trzy godzinny dziennie.

Kolejną nadzieją jest Adrian Kupczak z UKS Olimp Mazańcowice, który z Letnich Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych przywiózł złoty medal w skoku o tyczce, a wśród seniorów był blisko podium.

Aż 17 wyróżnionych sportowców to zawodnicy uprawiający kajakarstwo (MKS Czechowice-Dziedzice) i kajak-polo (UKS Set Kaniów). Wyróżnienia powędrowały też do przedstawicieli sportów zimowych. Uhonorowano15 sportowców z klubów w Szczyrku i Brennej uprawiających skoki narciarskie, kombinację norweską, narciarstwo biegowe i narciarstwo alpejskie.

Specjalne gratulacje podczas spotkania otrzymał Zbigniew Banet, który od 37 lat jest prezesem LKS Klimczok Bystra. Społecznik, trener i wychowawca obchodził niedawno 80. urodziny.

W spotkaniu wziął udział m.in. Adam Ruśniak, zastępca prezydenta miasta Bielska-Białej.