Na plaży grali szczypiorniści

Na zdjęciu zawodnicy podczas gry fot. KS Szczypiorniak Bielsko-Biała

Mistrzostwa Śląska w piłce ręcznej plażowej po raz kolejny zawitały do stolicy Podbeskidzia – Bielska-Białej. Młodzi szczypiorniści grali 27 maja na boiskach plażowych pływalni Start w Cygańskim Lesie.

Do rozgrywek przestąpiły drużyny w kategorii młodzik:
1 miejsce – H.C. Hustaria Lubliniec I
2 miejsce – MKS WiRy Siódemka Mysłowice
3 miejsce – KS Szczypiorniak Bielsko-Biała I
4 miejsce – H.C. Hustaria Lubliniec II
5 miejsce – KS Szczypiorniak Bielsko-Biała II.

KS Szczypiorniak Bielsko-Biała przy wsparciu miasta Bielsko-Biała oraz Śląskiego Związku Piłki Ręcznej był głównym organizatorem tego wydarzenia, które przyciągnęło najlepsze zespoły z całego województwa grające czynnie w piłkę ręczną plażową.
Rozgrywki swoim patronatem objął prezydent miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, a Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji wspierał organizatorów technicznie przed i w trakcie wydarzenia. Rozgrywki przebiegły sprawnie przy pięknej i słonecznej pogodzie, a kibice przynieśli duże wsparcie zawodnikom. Bielscy szczypiorniści dali z siebie wszystko, wykorzystując swój zapał i umiejętności zdobyte podczas treningów w klubie.

Piłka ręczna plażowa cieszy się coraz większą popularnością i KS Szczypiorniak Bielsko-Biała chce, aby ta dyscyplina zbierała jak największą liczbę kibiców i zawodników. Kolejna okazja już w lipcu. Wtedy odbędzie się bowiem tradycyjny wielki turniej Gramy Dla – Charytatywnie w Piłkę Ręczną Plażową, który zyskał rangę eliminacji Mistrzostw Polski oraz European Beach Tournament, co oznacza, że Bielsko-Białą odwiedzą nie tylko drużyny z Polski, ale również z całej Europy. Szczegóły wkrótce.

źródło: KS Szczypiorniak Bielsko-Biała

oprac. ek