Marta Grysztar ze srebrnym medalem

Na zdjęciu stojący ludzie fot. organizator

Marta Grysztar, zawodniczka Polskiej Federacji Taekwon-do, a równocześnie uczennica II LO im. A. Asnyka w Bielsku-Białej, zdobyła drużynowo srebrny medal w Otwartych Mistrzostwach Europy w Taekwon-do, które odbyły się w dniach 27-29 października w Las Rozas de Madrit w Hiszpanii. 


Marta rywalizowała w trzech konkurencjach - w układach indywidualnych TUL, w walkach indywidualnych light contact i w walkach drużynowych juniorek. Konkurencja była ogromna, a rywalizacja na najwyższym poziomie. W rezultacie trzydniowych zmagań, zawodniczka Klubu Taekwon-do Cobra Team, trenująca w sekcji GrysztarTeam w Bielsku-Białej, wywalczyła srebrny medal w walkach drużynowych.
- To był bardzo udany występ Marty, wręcz spełnienie jej sportowych marzeń. Ale oczywiście ona nie zamierza poprzestać na tym sukcesie i już szykuje się na kolejne zawody. Poza odbywającymi się średnio raz w miesiącu mistrzostwami okręgowymi (najbliższe odbędą się już 26 listopada w Lidzbarku), Marta szykuje się już na Mistrzostwa Polski, które zaplanowane są na 13-14 kwietnia 2024 roku. Zresztą jest twarzą tych mistrzostw. Na plakacie promującym tą imprezę pojawiło się bowiem zdjęcie z Martą w roli głównej - informuje trener taekwon-do Joanna Grysztar.


W zawodach w Madrycie wzięło udział ponad 1000 zawodników, w tym aż 85 adeptów tej sztuki walki z Polski. Do rywalizacji przystąpili także zawodnicy z Argentyny, Belgii, Cypru, Hiszpanii, Anglii, Niemiec, Irlandii, Włoch, Niderlandów, Nepalu, Portugalii, Szkocji, Urugwaju i Wenezueli.
Taekwon-do to sztuka walki wywodząca się z Korei Południowej, coraz bardziej popularna w Polsce. Tylko w Polskiej Federacji Taekwon-do zrzeszonych jest ponad 7000 zawodników, trenujących w 150 klubach w całej Polsce, w tym również w Bielsku-Białej.


opr. JacK 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu plakat