Kolejne trzy punkty

Siatkarze BBTS Bielsko-Biała dopisali 3 grudnia kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. W 12. kolejce TAURON 1. ligi. bielszczanie we własnej hali pokonali drużynę STS Olimpii Sulęcin - beniaminka rozgrywek. Najlepszym graczem meczu wybrany został rodowity bielszczanin, środkowy Wojciech Siek.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od udanego ataku Macieja Kordysza 1:0. Chwilę później równie dobrym zagraniem odpowiedział ze środka Wojciech Siek 1:1. Przy zagrywce Pawła Gryca gospodarze odskoczyli na dwa oczka 5:3. Sulęcinianie szybko wyrównanali, również dzięki dobrej dyspozycji w polu serwisowym Rafała Maluchnika 8:8. Z akcji na akcję zespół gości był coraz skuteczniejszy i zbudował sobie przewagę 13:10. Bielszczanie zaczęli popełniać dość proste błędy. Dopiero dobra gra na skrzydle Tomasza Piotrowskiego oraz w bloku Sieka pozwoliła BBTS-owi doprowadzić do remisu 14:14. Od tego momentu już do końca toczyła się zacięta walka. W ostatnich zagraniach więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Olimpii, a wygraną pewnym atakiem przypieczętował Maciej Naliwajko.

W drugiej partii podopieczni Tomasza Kowalskiego poszli za ciosem. Bardzo dobra zagrywka Maluchnika pozwoliłam im praktycznie na starcie objąć prowadzenie 2:0. Do tego sulęcinianie zaczęli dobrze czytać grę przeciwników i ustawiać szczelny blok (Dawid Siwczyk 4:1). Zawodnicy z Bielska-Białej musieli odrabiać straty. Jednak proste błędy uniemożliwiały im nawiązanie równorzędnej walki 4:7. Sporo problemów przysporzyła im zagrywka Naliwajki. Przy stanie 11:15 trener Harry Brokking poprosił o czas dla swoich podopiecznych, aby uspokoić ich grę. Na boisku pojawił się również Oleg Krikun. Po wznowieniu gry gospodarze zaczęli punkt po punkcie odrabiać straty, aż doprowadzili do remisu 16:16. Do końca zachowali chłodną głowę, wygrywając 25:23.

W kolejnej partii drużyna z Bielska-Białej narzuciła gościom swój rytm gry 5:2. Do tego ręki w polu serwisowym nie zwalniał ani przez moment Krikun 10:4 oraz Adrian Hunek 15:5. Zawodnicy z Sulęcina zostali w tym secie całkowicie rozbici. Za to gospodarze małym nakładem sił zwyciężyli bardzo pewnie 25:12.

W czwartym secie bielszczanie kontynuowali dobrą, a przede wszystkim skuteczną grę. Pomimo starań zespołu Olimpii, to BBTS kontrolował sytuację na parkiecie. W ataku dobry poziom utrzymywał Krikun 13:10. Co prawda sulęcinianie w połowie partii zmniejszyli dystans do przeciwników do jednego oczka 15:16 - w dużej mierze była to zasługa dobrej postawy Naliwajki - jednak w dalszej części warunki gry dyktowali gospodarze 22:18. Kolejną wygraną za trzy punkty pewnym atakiem ze środka przypieczętował Siek.

BBTS Bielsko-Biała - STS Olimpia Sulęcin 3:1 (23:25, 25:23, 25:12, 25:21)

Skład BBTS: Macionczyk (2), Vicentin (4), Siek (16), Gryc (5), Piotrowski (12), Oniszk (1) oraz Marek, Jaglarski (libero) Krikun (12), Hunek (6), Kapelus (8), Czetowicz.

MVP: Wojciech Siek