Karatecy z medalami

Na zdjęciu stojący ludzie fot. organizator

7 medali przywieźli z Karpacza reprezentanci bielskiego Klubu Sportów Azjatyckich Atemi. 

12 listopada w Karpaczu odbyły się II Mistrzostwa Polski Seniorów w Karate. Do rywalizacji o tytuł mistrza Polski przystąpiło 130 zawodniczek i zawodników reprezentujących 38 klubów. Znakomicie na tych zawodach wypadli reprezentanci bielskiego Atemi, którzy w konkurencjach indywidualnych i drużynowych zdobyli 7 medali, w tym 2 złote, 1 srebrny i 4 brązowe , co uplasowało bielski klub na 3. miejscu w klasyfikacji medalowej. Atemi ustąpił miejsca tylko klubom Olimp Łódź oraz Sonkei Gdańsk. 

Mistrzynią Polski w konkurencji kata indywidulane kobiet została Anna Kowalska, która w finale pokonała zawodniczkę klubu Budokan Wrocław – Emilię Wysocką. Na trzecim stopniu podium w tej samej konkurencji uplasowały się Wiktoria Toś (aktualna mistrzyni Polski Juniorek) oraz Eliza Gaweł, a tuż za podium – Marlena Kępys.

Duży sukces wywalczyły drużyny żeńskie i męskie w konkurencji kata. Złotymi medalistkami w konkurencji kata drużynowe kobiet zostały Anna Kowalska, Eliza Gaweł oraz Marlena Kępys. Na drugim miejscu z medalami srebrnymi drużynowej konkurencji kata mężczyzn uplasowali się panowie: Krzysztof Karwowski, Kacper Ołownia i Dominik Świgost.  

Brązowe medale Mistrzostw Polski powędrowały również do Evy Criou w konkurencji kumite indywidualne kobiet w kategorii wagowej (-61kg) oraz do Elizy Gaweł w kategorii wagowej (+68kg).

Organizatorami zawodów byli Karkonoski Klub Karate Shotokan oraz Polska Unia Karate. 

Warto przypomnieć, że mistrzostwa te - rozgrywane w ramach struktur Polskiej Unii Karate Polskiego Związku Sportowego - są jedynymi uznanymi zawodami w Polsce, w których wyłaniany jest mistrz, wicemistrz i brązowy medalista Mistrzostw Polski, a wywalczone tytuły uznawane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Mijający rok sportowy Atemi może uznać za bardzo udany. Bielskie zawodniczki i zawodnicy w roku 2023 wywalczyli 4 tytuły mistrza Polski, 3 tytuły wicemistrza Polski oraz 8 tytułów brązowych medalistów mistrzostw Polski.
Działalność klubu Atemi wspiera miasto Bielsko-Biała.


oprac. JacK 
 

Na zdjęciu stojący ludzie