Ależ to były zawody!

uczestnik podczas zawodów fot. organizatorzy

Puchar Świata UCI Enduro i Downhill odbył się 17-19 maja w Bielsku-Białej i Szczyrku. Trzeba podkreślić, że wydarzenia o takiej randzie nie było jeszcze w naszym kraju i ku wielkiej dumie oraz radości pierwszy polski rozdział w tym sporcie zapisał się w Bielsku-Białej, Szczyrku i Beskidach.

Fanów tego rowerowego sportu jest ogrom w naszym kraju i na całym świecie, dlatego zawody przyciągnęły w nasze strony tysiące kibiców. Przy trasach i na metach słychać było języki: czeski, słowacki, węgierski, niemiecki i angielski, a dzięki relacjom w Eurosporcie, Discovery Go, TVN-ie (koncern medialny Warner Brothers) - nazwa naszego miasta pojawiała się w mediach i relacjach na całym świecie.

Do Bielska-Białej przyjechała absolutna światowa elita zawodniczek i zawodników tego bardzo wyczynowego sportu. Razem z nimi na Błoniach, u podnóża gór i Enduro Trails, rozłożyły swoje obozy najlepsze teamy z topowymi markami rowerów wyczynowych.

Rywalizacja endurowej crème de la crème nie zawiodła nawet najbardziej wymagających fanów, a trasy były oblegane przez kibiców żądnych wrażeń. Pomimo nienajlepszej pogody w drugim dniu zmagań, utrudnionych, zmiennych warunków, sportowcy nie odpuszczali ani na moment i dawali z siebie wszystko, by osiągnąć podium. Należy podkreślić, że większość zawodników pojawiła się w Beskidach po raz pierwszy i powtarzała, że trasy są świetne, wymagające i malowniczo położone, a do tego wszędzie panuje fantastyczna atmosfera.

Tysiące zdjęć, filmików oraz rolek, komentarze, udostępnienia, uśmiechnięte twarze kibiców i gromki doping od pierwszej chwili - świadczą o sukcesie wydarzenia w Beskidach, w naszym mieście, Szczyrku oraz na Enduro Trails.

Na zakończenie podajemy wyniki najlepszych z najlepszych – klasa elite.

UCI DHI WORLD CUP BIELSKO-BIAŁA: MEN ELITE: DHI FINALS

1. Ronan Dunne 02:55.766 Irlandia
2. Loic Bruni 02:55.830 Francja
3. Loris Vergier 02:56.963 Francja

UCI DHI WORLD CUP BIELSKO-BIAŁA: WOMEN ELITE: DHI FINALS

1. Marine Cabirou 03:26.643 Francja
2. Camille Balanche 03:27.831 Szwajcaria
3. Nina Hoffmann 03:28.323 Niemcy

UCI EDR WORLD CUP BIELSKO-BIAŁA: MEN ELITE

1. Charles Murray 23:42.034 Nowa Zelandia
2. Sławomir Łukasik +0.095 Polska
3. Richard Rude Jr +2.798 USA

Pozostałe wyniki: https://ucimtbworldseries.com/results/event/bielsko-biala/2024

zawodnik podczas zjazdu

 

zawodnik

 

zawodnicy na podium

 

wręczenie pucharów

 

strefa kibica

 

zawodnicy na podium oblewają się szampanem
fot. organizatorzy