Pomoc dzieciom z chorobami onkologicznymi

ulotka

Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej (PTOHD) udostępniło na stronie internetowej niezbędne informacje przydatne w sytuacji kontaktu z osobami sygnalizującymi potrzebę leczenia dzieci onkologicznych z Ukrainy. Znajdują się tam wszystkie potrzebne informacje i instrukcje postępowania.

PTOHD uruchomiło także specjalną infolinię obsługiwaną w języku polskim i angielskim pod numerem telefonu 887 662 866 oraz w języku ukraińskim pod numerem 887 669 934. Do kontaktu w powyższej sprawie udostępniono również adres e-mail: pomoc@ptohd.pl. Szczegóły pod adresem https://ptohd.pl/pomoc-dzieciom-z-chorobami-nowotworowymi-przebywajacymi-na-terytorium-ukrainy/.

Pomoc na rzecz młodych pacjentów onkologicznych świadczona jest zarówno przez państwo, jak i instytucje pozarządowe, a w razie konieczności mogą oni liczyć na leczenie w innych krajach. Jednocześnie PTOHD dementuje nieprawdziwą pogłoskę, jakoby z powodu przyjmowania w polskich ośrodkach onkologicznych pacjentów pediatrycznych z Ukrainy miało zabraknąć w nich miejsc dla polskich dzieci z chorobami nowotworowymi.

Towarzystwo zapewnia na swojej stronie internetowej: Nasi dotychczasowi pacjenci są bezpieczni, a ośrodki onkologii dziecięcej w kraju dokładają wszelkich starań, by pomóc przybywającym pacjentom ukraińskim, uwzględniając medyczne i logistyczne aspekty tej pomocy. Pomagamy odpowiedzialnie i na tyle, na ile pozwalają nam nasze zasoby kadrowe, finansowe, infrastruktura i sprzęt. W żadnym wypadku nie odbywa się to kosztem polskich pacjentów.

Ponadto Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej jest w kontakcie z partnerami zagranicznymi i prowadzi rozmowy na temat transportu i leczenia poważnie chorych ukraińskich dzieci w klinikach i ośrodkach za granicą.

oprac. ek