Cenny dar od WOŚP

Na zdjęciu neuromonitor i osoby go obsługująca fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Kolejny raz hojnie wsparła Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem przekazany dar bardzo przyda się podczas zabiegów wykonywanych w szpitalnym bloku operacyjnym. Mowa o neuromonitorze.

Sprzęt za około 140.000 złotych trafił do dziecięcego szpitala w Bielsku-Białej w ostatnich dniach. Jak informuje specjalista otorynolaryngolog dr n. med. Agata Pala-Sadza, urządzenie to służy do monitorowania przebiegu nerwów podczas zabiegów operacyjnych. Celem jest ochrona nerwów przed ich ewentualnym uszkodzeniem. Na przykład jeżeli lekarze wykonujący operację dziecięcego ucha zbliżają się do nerwu twarzowego, nueromonitor wysyła ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. To bardzo istotne ostrzeżenie, gdyż informuje o anomaliach przebiegu nerwu.
W Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej podarowany przez WOŚP neuromonitor służył będzie między innymi do zabiegów uszu i szyi oraz do operacyjnego leczenia przewlekłego zapalenia zatok przynosowych.

- Serdecznie dziękuję Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za to, że kolejny raz pamiętała o potrzebach naszego szpitala i jego pacjentów. Otrzymany w ostatnich dniach neuromonitor to wyjątkowo cenny dar, który pozwoli poszerzyć zakres usług medycznych oferowanych przez naszą placówkę. Myślę tu zarówno o usługach chirurgicznych, jak i laryngologicznych. Dzięki otrzymanemu neuromonitorowi będziemy mogli wykonywać więcej zabiegów i pomagać większej liczbie małych pacjentów, co bez tego sprzętu byłoby trudne, a czasami wręcz niemożliwe - mówi dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej Katarzyna Czauderna.

Dodajmy, że WOŚP od lat wspiera bielski szpital dziecięcy przekazując wysokiej klasy sprzęt medyczny oraz nowoczesne wyposażenie.

źródło: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

oprac. ek

Na zdjęciu neuromonitor
fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej