Zbliżają się Dni Seniora

Dwie seniorki siedzą na ławce fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Spektakl teatralny, wykłady, spotkania, konkursy i zmagania sportowe - to tylko kilka z licznych atrakcji, jakie przygotowano na tegoroczne Dni Seniora. Święto osób wcześniej urodzonych w Bielsku-Białej odbywać się będzie pomiędzy 4 a 10 października. Uroczyste otwarcie zaplanowano 4 października o godz. 10.00 w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz.

Większość imprez jest ogólnodostępna. Jednak na niektóre z nich obowiązują zapisy lub bilety.

Ze względu na sytuację epidemiczną na wymienionych poniżej spotkaniach będzie obowiązywał limit osób. Informacje i zapisy pod nr 33 4971492.
- 4 i 6 października o godz. 17.00 w Willi Sixta przy ul. Adama Mickiewicza 24 odbędą się spotkania historyczne z Jackiem Kachlem pt. Dawniej niż wczoraj - Był rok 1951. Wstęp wolny, grupa publiczności może liczyć maksymalnie 40 osób. Odbiór darmowych zaproszeń od 27 września do dnia poprzedzającego spotkanie lub do wyczerpania miejsc (wymagane złożenie oświadczenia o stanie zdrowia).
- Takie same limity będą obowiązywać 8 października na spotkaniu z podróżnikami pt. Wiola i Wojtek dookoła świata, które odbędzie się w sali Jubileuszowej Urzędu Stanu Cywilnego przy pl. Ratuszowym 5. Wstęp wolny, odbiór darmowych zaproszeń od 1 października do dnia poprzedzającego spotkanie lub do wyczerpania miejsc (wymagane złożenie oświadczenia o stanie zdrowia).
- Podobne zasady będą obowiazywać 9 października podczas spaceru dendrologiczny z Robertem Sobolewskim. Tutaj grupa może liczyć  maksymalnie 30 osób. Zapisy najpóźniej do dnia poprzedzającego zajęcia pod nr 334971492.

Imprezy biletowane odbędą się w Bielskim Centrum Kultury i w Teatrze Polskim. 7 października o 18.00 w BCK wystąpi zespół Bielsko.
Bilety tylko dla osób po 60 roku życia w cenie 5 złotych w kasie BCK od 30 września. Natomiast spektakl teatralny pt. Pół żartem, pół sercem seniorzy będą mogli obejrzeć w Teatrze Polskim 10 października o godz. 15.30. Dla osób powyżej 60 roku życia bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie teatru od 5 października (1 osoba może nabyć max. 2 bilety).

Aby nie przegapić tego, co Państwa interesuje najbardziej, warto już dzisiaj prześledzić cały program i potwierdzić swoją obecność na wybranej imprezie. Cały plan w załączniku.

JacK

Warsztaty nordic walking

Plakaty spotkań z Jackiem Kachlem i spotkania podróżniczego