Zasłużeni dla Bielska-Białej odebrali tytuły

Na zdjęciu stojący ludzie fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

Rada Miejska podjęła uchwałę o nadaniu tytułu Zasłużony dla Miasta Bielska-Białej Grażynie Staniszewskiej i Andrzejowi Sikorze. Na sesji RM 20 października zasłużeni odebrali stosowne dyplomy. 

Wpis do księgi zasłużonych i specjalne dyplomy odebrali na sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej nowi zasłużeni - Grażyna Staniszewska - polonistka, działaczka pierwszej Solidarności, parlamentarzystka - i Andrzej Sikora – adwokat, poseł na sejm i ostatni wojewoda bielski. Dyplomy i kwiaty nowo mianowanym przekazali przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk oraz prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Był to ostatni element dopełniający uchwałę Rady Miejskiej w Bielsku-Białej podjętą 25 sierpnia br. 

- Dziękując państwu za to wyróżnienie, chciałabym podziękować bielszczanom za zaangażowanie na rzecz uchodźców ukraińskich, a wcześniej afgańskich. Ostatnio nie mieliśmy dobrej opinii w Unii Europejskiej i wielu pytało, co się dzieje z naszą solidarnością. Jednak w ostatnich miesiącach znowu udowodniliśmy, że gdy kogoś spotyka autentyczna tragedia, to umiemy okazać solidarność i wsparcie. Dziękuję raz jeszcze państwu i prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu, który jako pierwszy udzielił swojego mieszkania afgańskiej rodzinie, która przyjechała do Bielska-Białej. Dziękuję za wszystko i zapraszam do wspólnego wspierania potrzebujących - mówiła Grażyna Staniszewska. 

Mecenas Andrzej Sikora, dziękując za wyróżnienie, zwrócił się do radnych z prośbą, aby pamiętali o organizacjach pozarządowych, które w wielu wypadkach mogą działać lepiej niż urząd, z natury bardziej sformalizowany. 
- W Bielsku-Białej zawsze fascynowało mnie wielkie zaangażowanie mieszkańców w przeróżne inicjatywy, sam także w nich uczestniczyłem - mówił Andrzej Sikora. 
Na koniec dodał za jednym z filozofów, że aby zło zatriumfowało, wystarczy tylko, że dobrzy ludzi nic nie będą robili. 

Uchwałę o nadaniu tytułu Zasłużony dla Miasta Bielska-Białej Grażynie Staniszewskiej Rada Miejska podjęła na wniosek prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego, a uchwałę o nadaniu tego tytułu mecenasowi Andrzejowi Sikorze - na wniosek Towarzystwa Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej.  
O postaciach zasłużonych można przeczytać tu: 
https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/1/grazyna-staniszewska-zasluzona-dla-bielska-bialej
oraz tu
https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/1/adwokat-uhonorowany


JacK 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie