Zapowiedź serialu o mieście

Kadr z serialu Kadr z serialu

Powstał serial pokazujący ciekawostki, zakamarki i nieoczywistości Bielska-Białej. Pierwszy, około 12 minutowy odcinek będzie można obejrzeć 9 października. Na konferencji prasowej w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej zaprezentowany został trajler serialu. Można obejrzeć go tutaj.

- Kandydujemy do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Wiele osób uważa, że jest to wydarzenie dla dużych miast, jak Florencja, Paryż, ale tak nie jest! Ponieważ bardzo często nie dostrzegamy tego co jest wielkim atutem naszego miasta, BCK - oczywiście z udziałem miasta - wyprodukowało krótki serial ilustrujący ciekawostki, nieoczywistości i atuty Bielska-Białej – mówił podczas spotkania z dziennikarzami zastępca dyrektorki BCK Rafał Sakowski.

Producentem serialu jest właśnie BCK; kolejne odcinki będą publikowane co tydzień. Pierwszy na miejskim kanale Youtube pojawi się 9 października.

- Serdecznie zapraszamy do oglądania, bo naprawdę będą tam smaczki z miasta, o których nie wszyscy wiedzą – podsumowała dyrektorka BCK Małgorzata Chełchowska-Rak.

Serial pokaże bardzo różne zakamarki Bielska-Białej, o których widz nawet by nie pomyślał. Początkowo w planach było 9 odcinków, ale w trakcie prac okazało się, że ciekawych miejsc do pokazania jest tyle, że będzie ich więcej. Serial zahacza o Bielsko-Białą, okolice, o to, co jest wartościowe z punktu widzenia Europejskiej Stolicy Kultury. Odpowiada na pytania - Dlaczego warto kandydować? Dlaczego akurat my? I po prostu przybliża bielszczanom miejsce, w którym żyją, a które jest piękne.

Lektorem i współautorem scenariusza serialu jest Michał Sandecki.

ek