Zamiast datków, ulotka

ulotka

Specjalne ulotki z informacjami o możliwości uzyskania pomocy dla osób w trudnej sytuacji życiowej są dostępne w lokalach gastronomicznych i różnych przestrzeniach miejskich w Bielsku-Białej. Sezon letni to czas, kiedy przechodnie szczególnie często spotykają się z proszącymi o pomoc. Dlatego warto podsunąć bezdomnym ulotkę, a nie pieniądze, o które niejednokrotnie proszą.

Przygotowana przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej broszura zawiera kompleksowe informacje na temat schronisk dla bezdomnych, noclegowni, łaźni, magazynu odzieży czy możliwości zjedzenia gorącego posiłku. Są na niej adresy, numery telefonów placówek i służb mundurowych, godziny otwarcia i krótkie opisy zakresu pomocy.

Informator ma z jednej strony pokazać, że kwestia trudnych sytuacji życiowych, w tym bezdomności jest UM doskonale znana. To, że potrzebujący pomocy podchodzą do przechodniów czy klientów lokali gastronomicznych nie oznacza, że miasto jest obojętne w stosunku do takich osób. Mają one do dyspozycji wiele możliwości wsparcia – w tym pobyt w noclegowni, zjedzenie ciepłego posiłku czy bank odzieży, a pracownicy socjalni niosą im pomoc w rozwiązywaniu problemów życiowych i uzyskaniu należytych świadczeń. Z drugiej strony ulotka ma przypomnieć osobom bezdomnym, że ta pomoc jest i to na wyciągniecie ręki, każdego dnia.

Szczegółowych informacji dotyczących schronienia i pozostałych form pomocy udzielają pracownicy socjalni zespołu ds. bezdomności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Karola Miarki 11 osobiście w dniach: poniedziałek, wtorek, środa, piątek w godzinach od 7.30 do 9.30 oraz od 13.00 do 15.00 lub pod nr telefonów 33 4995691, 530232664, 530690508, 516948039.

Emilia Klejmont

ulotka 1

 

ulotka 2