Za wspólne życie

Na zdjęciu stojący ludzie fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

3 kwietnia w sali sesyjnej bielskiego Ratusza prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski spotkał się z małżonkami, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat. 


Prezydent złożył małżonkom – jubilatom gratulacje i życzenia oraz odznaczył ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydent RP.


– Szanowni jubilaci! To miejsce, w który się znajdujemy, to sala, w której zapadają najważniejsze decyzje dla życia mieszkańców miasta. Tylko na wyjątkowe okazje prezydent zakłada ten łańcuch, aby pokazać państwu, jak wielkim szacunkiem państwa darzę. W tej kadencji odznaczyłem prawie 1.900 par. Pokazuje to, jak wielkim jesteście przykładem i że długoletni związek jest możliwy - mówił podczas spotkania z jubilatami prezydent Jarosław Klimaszewski. - Nie ma co ukrywać, że statystyki dotyczące liczby rozwodów nie są najciekawsze. Moja żona i ja będziemy w tym roku obchodzi 32-lecie małżeństwa i mogę już coś na ten temat powiedzieć. Wiem, że poza tymi wspaniałymi chwilami są też w każdym związku problemy. Dlatego tym bardziej chcieliśmy w ten uroczysty sposób wyrazić to, że jesteście wzorem dla nas i dla młodszych pokoleń. Chcemy wam podziękować i pogratulować, życząc dalszej pomyślności i zdrowia. Bardzo chciałbym, abyście się dobrze czuli w naszym mieście i abyście się cieszyli zasłużonym szacunkiem bielszczan, bo wielki szacunek prezydenta już macie – dodał prezydent.  


Medale i gratulacje z okazji 50-lecia wspólnego pożycia małżeńskiego odebrały następujące pary: Aniela i Jan Cimochowie, Maria i Andrzej Fronczowie, Jadwiga i Jan Gabryelowie, Małgorzata Roman Galantowie, Ewa i Kazimierz Grochalowie, Genowefa i Ryszard Królowie, Jadwiga i Stanisław Marcakowie, Józefa i Jerzy Niklewiczowie, Czesława i Józef Pilchowie, Władysława i Andrzej Szczotkowie, Jadwiga i Henryk Ścieszkowie, Krystyna i Józef Zemczakowie, Łucja i Marian Ziętkowie, Zuzanna i Stefan Zuzekowie.
Jubileusz 60 wspólnie przeżytych lat świętowali - Teresa i Kazimierz Kubicowie, Aleksandra i Krzysztof Nyczowie, Maria i Władysław Pałoszowie, Aleksandra i Tomasz Żelazińscy. Natomiast Irena i Stanisław Wypychowie obchodzili 65-lecie wspólnego życia. 


Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza mogą zgłaszać ten fakt do Urzędu Stanu Cywilnego. Jubileusz można zgłosić osobiście lub telefonicznie pod nr 33 47 01 213, 33 47 01 211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

JacK  
 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie

 

Na zdjęciu stojący ludzie