Za miesiąc koniec prac

Budynki przy ul. Romana Dmowskiego z lotu ptaka fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Na ostatniej prostej są prace wykończeniowe w przebudowywanych i adaptowanych budynkach przy ul. Romana Dmowskiego 6 i 10 w Bielsku-Białej. Po remoncie będą tam powierzchnie biurowe na wynajem dla młodych przedsiębiorców, Centrum Seniora, a także Archiwum i Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Prace, zgodnie z planem, powinny zakończyć się w połowie kwietnia.

Jak informuje Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, obecnie w obu budynkach prowadzone są ostatnie roboty wykończeniowe. Chodzi o malowanie, układanie wykładzin, tapetowanie, kończenie montażu balustrad i stolarki drzwiowej. Do zamontowania zostały jeszcze wizualne oznakowanie budynków i poszczególnych pomieszczeń.

Równolegle z pracami wykończeniowymi w budynkach zagospodarowywany jest teren wokół nich. Do zrobienia zostały drobne prace przy układaniu kostki brukowej miejsc parkingowych, dojść i chodników. Na swoją kolej czeka zieleń, zarówno wokół budynku, jak i ta pnąca na zielonej ścianie. Jednocześnie trwa tynkowanie i malowanie ścian i sufitu w bramie przejazdowej od ul. Romana Dmowskiego.

Dokończenia wymaga ogród na dachu przy ul. Romana Dmowskiego 10. Lada dzień zamontowany zostanie tu podest z deski tarasowej oraz markiza zacieniająca. Część roślin już rośnie, na uzupełnienie czeka jeszcze trawa. Elementy wyposażenia takie jak stół i krzesła zostaną zamontowane podczas wyposażania całego obiektu.

Zakończenie robót budowlanych przewidziane jest na połowę kwietnia. Po tym terminie planowany jest sukcesywny montaż wyposażenia i umeblowanie obiektów.

Prace przy ul. Romana Dmowskiego firma C&Z Caputa i Zając Sp. z o.o. z Leśnej zaczęła w listopadzie 2021 roku. W adaptowanym obiekcie miejskim pod numerem 6 znajdzie się Centrum Seniora. Powstała też tu spora powierzchnia biurowa - na wynajem dla nowych, młodych przedsiębiorców do tzw. coworkingu - i miejsce na Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Do drugiego budynku – przy ul. Romana Dmowskiego 10 – przeniesie się Archiwum urzędu.

Inwestycja jest finansowana ze środków tzw. pożyczki rewitalizacyjnej w ramach projektu pn. Nowe życie w starych-nowych budynkach. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych – etap I, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2014-2020. Oś priorytetowa: X. Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna, Działanie 10.4: Poprawa stanu środowiska miejskiego. Projekt polega na rewitalizacji infrastrukturalnej obszarów zdegradowanych w samym sercu miasta Bielsko-Biała wraz z nadaniem im nowych funkcji społecznych i gospodarczych.

Emilia Klejmont

logo