Wiosna wybuchła

na zdjęciu kwiaty fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Mimo bardzo zimnej wiosny, w Bielsku-Białej doczekaliśmy się w końcu, że wszystko dookoła kwitnie. Jak co roku miasto zdobi tysiące wiosennych kwiatów i ozdobnych drzewek. Widać to zwłaszcza w centrum.

Ukwiecony jest plac Bolesława Chrobrego i okolice Zamku Sułkowskich – na skarpie przed zamkiem pojawił się nowy element, a mianowicie kwiatowe flagi Polski i Ukrainy. Tradycyjnie łany tulipanów i bratków zdobią rabaty przy Teatrze Polskim i przy ul. 1 Maja.

Jeśli już jesteśmy w tej lokalizacji, to warto rzucić okiem na jak zawsze pięknie ukwiecony plac Żwirki i Wigury. Okazała tulipanowo-bratkowa rabata zdobi również plac przy katedrze św. Mikołaja. Na placu Ratuszowym Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej ustawił donice z bratkami, od strony rzeki Białej na klombach kwitną natomiast różnobarwne tulipany. Tulipanowa rabata zdobi też skwer przy ul. Głębokiej.

Spieszmy się oglądać wiosenne kwiaty w Bielsku-Białej, bo przy tak gwałtownym wzroście temperatur nie będą już zbyt długo cieszyły naszych oczu.

ek