Wielki kiermasz charytatywny 

Na zdjęciu kiermasz fot. Galeria SAfera

Już po raz kolejny mieszkańcy Bielska-Białej będą mieli szansę pomóc dzieciom z domów dziecka, młodzieży przebywającej w ośrodkach wychowawczych, a także bezdomnym zwierzętom. Wszystko za sprawą wielkiego kiermaszu charytatywnego organizowanego przez Fundację Ekologiczną Arka i Galerię Sfera. Wydarzenie, które odbędzie się 28 października w Galerii, będzie połączeniem dwóch dobrze znanych mieszkańcom akcji – Żyjące książki i Zabawki ratują zwierzaki.

Inicjatorem akcji Zabawki ratują zwierzaki i Żyjące książki jest Fundacja Ekologiczna Arka, która już od 18 lat zajmuje się edukacją ekologiczną i działalnością charytatywną. Galeria Sfera regularnie podejmuje współpracę z fundacją, angażując się w organizację kiermaszów oraz promocję wydarzeń wśród lokalnej społeczności. Środki zebrane podczas akcji Żyjące książki są w całości przeznaczane na wsparcie domów dziecka, ośrodków wychowawczych oraz schronisk dla bezdomnych zwierząt. Przychód z kiermaszu Zabawki ratują zwierzaki trafia z kolei do fundacji zajmujących się pomocą zwierzętom.

- Połączenie akcji Żyjące książki i Zabawki ratują zwierzaki przypada na dzień miłośników pluszaków. Nie mam wątpliwości, że podczas kiermaszu Galeria Sfera zamieni się w prawdziwy raj dla dzieci. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy również dorosłych, którzy chcieliby odświeżyć swoje domowe biblioteczki – mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

Jak wziąć udział w akcji?
Wszyscy chętni mogą przynieść niepotrzebne książki i zabawki do punktu informacyjnego Galerii Sfera I – od wtorku do czwartku w godzinach 10.00-18.00. Udział w wydarzeniu to świetna okazja do zrobienia jesiennych porządków na półkach i w szafkach, zwłaszcza że małymi krokami zbliżają się święta. Tematyka książek jest dowolna – mogą to być pozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W przypadku zabawek świetnie sprawdzą się m.in. maskotki, lalki, klocki i gry edukacyjne dla najmłodszych.

Organizatorzy proszą, by przekazane przedmioty były w dobrym stanie, a w przypadku zabawek składających się z wielu elementów – kompletne. Zostaną one bowiem wystawione podczas kiermaszu charytatywnego, który odbędzie się już 28 października w foyer Galerii Sfera II.

Galeria Sfera i Fundacja Ekologiczna Arka serdecznie zapraszają do uczestnictwa w akcji wszystkich mieszkańców Bielska-Białej i okolic.

źródło: Galeria Sfera