Wakacyjne autobusy

Na zdjęciu autobus linii nr 1 Autobus linii nr 1, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Dodatkowe autobusy dowiozą podczas wakacji korzystających z pływalni Start w Cygańskim Lesie oraz turystów zmierzających pod Szyndzielnię czy w okolicę zapory w Wapienicy. 

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że od 1 lipca 2021 r. wprowadzone zostają zmiany w rozkładach jazdy linii nr 1, 8, 16, 20, 23 i 24. Nowe rozkłady jazdy obowiązywać będą od 1 lipca do 31 sierpnia w dni robocze. Dodatkowe autobusy wprowadzone będą dla zwiększenia częstotliwości kursowania linii:
– nr 1 dowożącej pasażerów do terenów rekreacyjnych oraz pływalni Start w Cygańskim Lesie;
– nr 20 w godzinach szczytu popołudniowego w godzinach powrotu z pracy;
– nr 23 dowożącej pasażerów do Szpitala Wojewódzkiego oraz Szpitala Miejskiego i Pediatrycznego.

W rozkładzie jazdy linii nr 24 obowiązującym w dni robocze wakacyjne wprowadzone zostają korekty w godzinach odjazdów:
– z przystanku Mikuszowice Błonia ATH z godz. 22.10 na godz. 22.15;
– z przystanku Wapienica Strażacka z godz. 22.45 na godz. 22.50.

Wydział Komunikacji UM przypomina o obowiązujących w dni robocze wakacyjne ograniczeniach w kursowaniu autobusów na liniach nr 6, 27, 31, 32, 35L, 56, 57 oraz zawieszeniu kursowania linii D. Informacje o godzinach odjazdów są zamieszczone w obowiązujących rozkładach jazdy na przystankach oraz na stronie internetowej www.komunikacja.um.bielsko.pl w zakładce Rozkład jazdy do wydruku w tabeli Dni robocze wakacyjne.

Od 3 lipca do 29 sierpnia 2021 r. wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy obowiązujące w soboty, niedziele i święta na liniach nr 1, 8 i 16. Dodatkowe autobusy zyskają linie dowożące pasażerów do terenów rekreacyjnych i turystycznych, czyli linie: nr 1 do Cygańskiego Lasu, nr 8 pod Szyndzielnię oraz nr 16 - na skróconej trasie przejazdu pomiędzy przystankami Wapienica Centrum a Wapienica Zapora skoordynowanego przesiadkowo z liniami nr 7, 10 i 20 zapewniającego dojazd do terenów rekreacyjnych, a także skomunikowanie dla turystów pozostawiających samochody wzdłuż ul. Jaworzańskiej.

Nowe rozkłady jazdy linii nr 1, 8, 16, 20, 23 i 24 zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.komunikacja.um.bielsko.pl w zakładce Rozkład jazdy do wydruku w bieżącym tygodniu.

opr. JacK 

 

Na zdjęciu plakat informujący o zmianach