Tu chce się żyć!

Na zdjęciu kadr z filmu - dwoje rowerzystów na tandemie kadr z filmu promującego Bielsko-Białą

Światło dzienne ujrzał nowy film promujący Bielsko-Białą. To ponad trzyminutowa produkcja warszawskiej firmy Panato pt. Bielsko-Biała – tu chce się żyć! Doskonałej jakości zdjęcia wykonane przy użyciu bardzo nowoczesnego drona, ubarwione dopasowaną muzyką pokazują atrakcyjne miasto w sąsiedztwie gór - jego architekturę, klimat i możliwości spędzania czasu na łonie natury.

Film był kręcony w naszym mieście na przełomie sierpnia i września tego roku. Jak informuje Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, idea, która przyświecała jego powstaniu, to pokazanie pięknego miasta w górach odpowiedniego dla rodzin, miłośników rekreacji i turystów. Miasta, które jest kompletne do życia, a jednocześnie oferuje mniejsze tempo egzystencji niż w wielkich metropoliach i możliwość bardzo atrakcyjnego spędzania wolnego czasu na łonie natury – na rowerach, zarówno wyczynowo, jak i rekreacyjnie, uprawiając nordic walking czy chodząc po górach.

Wydział nie wyklucza, że kolejne filmy promujące miasto będą pokazywały Bielsko-Białą jako miejsce z bogatą ofertą kulturalną, miasto tętniące życiem.

Bielsko-Biała – tu chce się żyć! zaczyna się obrazem z wieży katedry św. Mikołaja, później z lotu ptaka widzimy Rynek i odchodzące od niego klimatyczne uliczki, budynek Poczty Polskiej, ul. 11 Listopada i most na rzece Białej. Po tym przenosimy się wyżej, w góry. Jesteśmy na wieży widokowej na Szyndzielni, nad kolejką linową, dzięki której możemy dostać się na szczyt, widzimy szybowiec z logo miasta nad okolicznymi zalesionymi górami i schronisko, z którego znów przenosimy się do pięknego, letniego patio jednej z restauracji w centrum Bielska-Białej.

Bohaterowie filmu korzystają z możliwości atrakcyjnego, aktywnego spędzenia czasu na górskich ścieżkach rowerowych Enduro Trails w Bielsku-Białej, biegając po koronie zapory wodnej w Wapienicy, jeżdżąc rowerem po mieście czy chodząc po górach.

Autorzy filmu zapewniają, że tu chce się odpoczywać, tu chce się marzyć, tu chce się bawić, tu chce się żyć - Bielsko-Biała www.miastowgorach.pl.

ek