Tour de Pologne najlepszy!

Kolarze na trasie Tour de Pologne źródło: archiwum TdP

77. Tour de Pologne UCI World Tour, odbywający się także w Bielsku-Białej, został uznany za najlepszą sportową imprezę 2020 roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego.

Podczas Gali mistrzów sportu 9 stycznia nagrodę dla Tour de Pologne odebrała wiceprezes Lang Team i wiceprezydent Europejskiej Unii Kolarskiej Agata Lang.
– To było ogromne wyzwanie. Kiedy okazało się, że sezon zostanie wznowiony, w ekspresowym tempie musieliśmy postarać się o wszystkie pozwolenia i zgody. Etapowy wyścig sam w sobie jest dużym wyzwaniem logistycznym, a w czasach pandemii jeszcze trudniejszym. Zdaliśmy ten egzamin pozytywnie, wszystkie procedury się sprawdziły, a wyścig okazał się sukcesem. To nagroda dla wszystkich, którzy na wielu różnych poziomach angażują się w organizację wyścigu i którym serdecznie dziękuję – powiedział dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang.

Warto przypomnieć, ze Tour de Pologne 2020 odbywał się w dniach 5-9 sierpnia ub.r. Jeden z pięciu etapów wyścigu miał metę w Bielsku-Białej – pod Szyndzielnią. 77. Tour de Pologne był pierwszym etapowym wyścigiem UCI World Tour po przerwie związanej z pandemią koronawirusa i okazał się wzorem organizacji imprezy sportowej w czasach Covid-19 dla następnych wyścigów w kalendarzu.

Tour de Pologne po raz pierwszy został uznany za imprezę roku w 1995 r. Podobną nagrodę zdobywał także w latach 1996, 2004, 2008, 2011 i 2015. W 2021 roku wyścig odbędzie się w terminie 9-15 sierpnia.

opr. JacK

Uczestnicy Tour de Pologne przejeżdżają przez Bielsko-Białą, zdjęcie z lotu ptaka