Teatralny Pociąg do Miasta

Na zdjęciu baner konkursowy źródło: materiały organizatora

To jest propozycja dla teatrów i twórców offowych. 9. Ogólnopolski Festiwal Teatralny Pociąg do Miasta – Stacja WiejskoMiejska czeka na wasze propozycje. 

Teatr Gdynia Główna oraz miasto Gdynia zapraszają twórców teatralnych do wspólnego tworzenia 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Pociąg do Miasta – Stacja WiejskoMiejska, który zaplanowano na dni 7-13 sierpnia 2023 r.

- Przed nami kolejna edycja wyjątkowego festiwalu teatralnego zrzeszającego zarówno teatry offowe, stowarzyszenia teatralne, fundacje artystyczne, jak i twórców pozarepertuarowych projektów teatrów instytucjonalnych. Przez siedem dni w najlepszym teatralnym towarzystwie, przy morskim klimacie, prezentowane będą najciekawsze propozycje offowe z całego kraju – zachęcają organizatorzy.
Temat przewodni 9. edycji festiwalu to WiejskoMiejskość.

(…) Pragniemy skłonić widzów do refleksji nad naszą tożsamością i jej wpływem na aktualne aspekty życia. Chcemy zastanowić się, czy w dalszym ciągu czerpiemy z tradycji i obyczajów. Dokąd sięgają we współczesnym świecie nasze korzenie? Czy w nowoczesnym teatrze jest jeszcze miejsce na elementy tradycyjności? Czy wiejskość i miejskość mogą od siebie czerpać, uczyć się i inspirować nawzajem? – czytamy w materiałach prasowych festiwalu. - Szukamy autorskich pomysłów, rozwiązań alternatywnych w stosunku do popularnych trendów i odwagi w poszukiwaniu wciąż nowych form ekspresji.

Podobnie jak w ubiegłych latach, festiwalowe spektakle zaprezentowane zostaną plenerowo w niekonwencjonalnych miejscach Gdyni – w jej dalszych dzielnicach i mało znanych zakamarkach śródmieścia. Dzięki wykorzystaniu nietypowych przestrzeni, korespondujących z treścią, spektakle mają szansę, aby wybrzmieć w nowy, nieodkryty dotąd sposób, a festiwal stanie się unikalną podróżą po mieście szlakiem teatralnych prezentacji.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 4 kwietnia 2023.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj: https://bit.ly/pociagdomiasta_formularz

Wszystkie informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy publikowane są pod linkiem: 
https://www.teatrgdyniaglowna.pl/aktualnosc/pdm-konkurs-2023/

link do wydarzenia na Facebooku: 
https://www.facebook.com/events/965726817937614

adres organizatora to: Teatr Gdynia Główna, plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia, Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1), www.teatrgdyniaglowna.pl  www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna
tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; 600 306 632
e-mail: teatr@teatrgdyniaglowna.pl

opr. JacK