Szpiega szukały tłumy

Na zdjęciu kolejka oczekujących do miejsca stawiania pieczątek przy jednej z bajkowych figur fot. Bożena Hlousek/Wydział Kultury i Promocji UMBB

Zainteresowanie grą plenerową z okazji Dnia Dziecka w Bielsku-Białej Gdzie jest szpieg? przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Przy każdej z rzeźb: Bolku i Lolku, Reksiu, Pampalinim oraz Smoku Wawelskim i Kucharzu - gdzie na uczestników zabawy czekali animatorzy - ustawiały się długie kolejki dzieci i rodziców. Takich tłumów bielszczan dawno w centrum nie było.

Wydział Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, pomysłodawca i organizator zabawy wydał wczoraj kilkaset kart uczestnika. Nagrody i dyplomy przewidziano dla 500 uczestników. Grę ukończyło 700 osób. 200 dyplomów wydział dodrukował na bieżąco.

W zabawie mogły wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Wszystko polegało na spacerze szlakiem bajkowych rzeźb i zbieraniu pieczątek - liter, które stworzyły odpowiedź na przewodnie pytanie zabawy - gdzie jest szpieg? Ostatecznie dzieci, którym udało się ukończyć zabawę, bajkowego Don Pedra odnalazły w Ratuszu.

Gra odbyła się w ramach obchodów 70-lecia połączenia Bielska i Białej.

Emilia Klejmont

Na zdjęciu tytułowy szpieg

 

Na zdjęciu Reksio i Pampalini
fot. Bożena Hlousek/Wydział Kultury i Promocji UMBB