Szachowy turniej samorządowców

Na zdjęciu stojący ludzie fot. organizator

II Turniej Szachowy Radnych i Pracowników Samorządowych o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej wygrał Marcin Konior z Domu Kultury im. W. Kubisz.

8 czerwca w hali pod Dębowcem rozegrano II Turniej Szachowy Radnych i Pracowników Samorządowych o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Turniej pod honorowym patronatem prezydenta otworzyli sekretarz miasta Igor Kliś oraz zastępca naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Jacek Broda. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia klasy międzynarodowej Michał Paździora.
Wystartowało 24 samorządowców wśród których znaleźli się pracownicy Urzędu Miejskiego, jednostek miejskich, członkowie Rad Osiedli i nauczyciele. Na najlepszych, zarówno indywidualnie jak i drużynowo, czekały puchary, medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów – Urząd Miejski w Bielsku-Białej, BBOSiR i LKS Wisła w Strumieniu-  oraz sponsorów – firmę Net Complex z Bielska-Białej i Firmę Rodzinną Mokate z Ustronia, która dodatkowo zapewniła bezpłatny bufet kawowo-herbaciany.
Turniej z kompletem punktów  wygrał Marcin Konior z DK im. W. Kubisz, który wyprzedził Mateusza Matlaka z Rady Osiedla Grunwaldzkiego i Krzysztofa Kiszkę z Rady Osiedla Komorowice Śląskie (obaj po 5 punktów). Kolejne miejsca zajęli – 4. Daniel Waleczek (ZSE im. M. Kaleckiego), 5. Łukasz Janasik (Urząd Miejski), 6. Adam Pilecki (Urząd Miejski) i 7. Edward Kołek (SP nr 28).
Najlepszym urzędnikiem okazał się Łukasz Janasik, a najlepszym nauczycielem Daniel Waleczek.


W klasyfikacji drużynowej bezapelacyjne pierwsze miejsce zajął Urząd Miejski w Bielsku-Białej, na drugim miejscu uplasował się BBOSiR, a na trzecim Miejski Zarząd Dróg.


oprac. JacK 

Na zdjęciu siedzący ludzie

 

Na zdjęciu plakat